"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Kalasadamate päeval esines Toomas Anni ja sai tutvuda kalameeste tegemistega (1)
28. aprill 2018
Svetlana Aleksejeva

"Avatud kalasadamate päev annab võimaluse tutvuda kalasadamates tehtava tööga ja luua kaluritega otsekontakt," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. Avatud kalasadamate päevale registreerus kokku 23 sadamat. Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele.

Täna, 28. aprillil toimub teine avatud kalasadamate päev. Kalandust ja kalasadamate igapäevaelu tutvustavad 23 sadamat üle Eesti.
 
Vaata galeriid (29)
“Avatud kalasadamate päev annab võimaluse tutvuda kalasadamates tehtava tööga ja luua kaluritega otsekontakt,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. “Igal perel võiks olla nii-öelda oma kalur, kelle käest otse värsket kodumaist kala osta.”
 
Sadamate programmid kestavad kella 8–14 ja nendega saab lähemalt tutvuda kodulehel www.avatudsadamad.ee. Pärnus Japsi kail toimuval esindusüritusel tervitab külastajaid maaeluminister Tarmo Tamm kell 11.
 
Avatud kalasadamate päevale registreerus kokku 23 sadamat. Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.
                                                             
Pärnumaalt osalevad Pärnu Japsi kai, Sauga kaluriküla, Lindi ja Võiste sadamad. Harjumaalt Ristna, Leppneeme, Hara ja Tallinna Kalasadam. Hiiumaalt Salinõmme, Roograhu ja Tärkma; Läänemaalt Dirhami ja Puise; Peipsi piirkonnast Kolkja, Räpina ja Varnja; Saaremaa piirkonnast Nasva ja Ringsu; Virumaalt Toila, Võsu ja Eisma; Võrtsjärve äärest Jõesuu ja Oiu sadamad.
 
2018. aasta avatud kalasadamate päeva korraldavad Maaeluministeerium ja Kalanduse Teabekeskus ning seda rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014–2020.
 
2018. aasta avatud kalasadamate päev on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.
 
Kalasadamateni jõudmiseks on võimalus kasutada tasuta mobiilirakendust NaviCup, mille saab alla laadida Google Play poest.
 
·         Kalasadamate asukohad ja programmid: www.avatudsadamad.ee
·         Avatud kalasadamate päev Facebookis
 
Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
29. apr. 2018 23:18
Pauluse kiri galaatlastele 6:Üleskutse laitmatuks eluks 1 Vennad, kui inimest peaks ka tabatama mingilt üleastumiselt, siis teie, vaimusaanud, parandage niisugust tasase vaimuga, jälgides ennast, et te ise ei satuks kiusatusse. 2 Kandke üksteise koormaid, nõnda te täidate Kristuse seadust. 3 Sest kui keegi arvab enese midagi olevat, olemata aga midagi, see petab iseennast. 4 Aga igaüks katsugu läbi oma töö ja siis ta võib kiidelda üksi iseendas, mitte teistele, 5 sest igaühel on kanda oma koorem. 6 Aga see, keda õpetatakse sõnaga, jagagu kõike head õpetajale. 7 Ärge eksige: Jumal ei lase ennast pilgata, sest mida inimene iganes külvab, seda ta ka lõikab. 8 Kes oma lihalikule loomusele külvab, see lõikab lihalikust loomusest kaduvust, kes aga Vaimule külvab, see lõikab Vaimust igavest elu. 9 Ärgem tüdigem head tehes, küll me omal ajal ka lõikame, kui me enne ära ei nõrke! 10 Niisiis, kuni meil on veel aega, tehkem head kõikidele, eriti aga usukaaslastele!