„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Loomaaias tähistatakse konnapäeva (1)
28. aprill 2018
Inari Leimann

Täna on tähelepanu keskpunktis kahepaiksed – loomaaias tähistatakse konnapäeva. Kohal on Eestimaa Looduse Fondi projekti "Konnad teelt!" meeskonna liikmed, saab meisterdada, mängida ja uudistada konnade toitmist.

Pühapäeval aga tähistatakse alpinaariumis lumeleopardide ekspositsiooni ees isairbis Otto 13. sünnipäeva. Kell 13 saab sünnipäevalaps kingi vaderilt, lumeleopardidest kõneleb Anne Saluneem ja külalistele pakub torti Tallinna Loomaaia Sõprade Selts.

Elevandid veetsid päikeselise esmaspäeva kolmekesi koos, said puseleda, pasundada ja üksteise aedikuid põhjalikult uurida. Seejärel toodi isaelevandi aedikusse sinisavi ja nüüd saab ka Carl savivanni võtta.

Nädalaga on juurde sündinud miiluvasikas, kolm lakklamba, neli siberi kaljukitse, üks kubani tuuri ja neli tagakaspia uriaali talle. Vööthiirepuuris on näha pisikesi vöödilisi hiirepoegi ringi vudimas.

Linnutiikidel hauvad neli paari kanada laglesid. Hauduma asusid ka valgekured, pesas on kaks muna.

Loomaaed sai eraisikutelt kingituseks hulga troopilisi kalu. Suur looduses üle 60 cm pikaks kasvav Kagu-Aasia ronikala ehk guraami lasti juba troopikamaja pangasiuste ja punauim-lamepeasägade akvaariumi ujuma.

Loodusest toodud hülgepoeg sai nimeks Filja, ta sööb kala hästi, jõriseb ja hüüab valjult, kui kõht tühjaks läheb, kuid vette minna veel eriti ei taha.

Teisipäeval jõudis rändelt tagasi esimene suitsupääsuke, kes nüüd elevantide latri laetalal istub ja vidistades kaaslasi järele ootab. Samal päeval sai rõnga jala ümber ja vabastati loomaaia linnutiikidele Õismäelt toodud kühmnokk-luik, kes õige pea tiibu sirutas ja minema lendas. Neljapäeval rõngastati kaks loomaaia arstimajas tervist turgutanud kanakulli ja lasti samuti vabadusse.

Koolivaheajal käisid laste loomaaias abiks looduskooli õpilased.

Loomaaia tiigrite uue kodu – tiigrioru – valmimist asus toetama Eesti üks suurimaid tanklakette Olerex. Mai algusest augusti lõpuni kestvas kampaanias annetab ettevõte igalt müüdud lasteeinelt 50 senti tiigrioru toetuseks.

Tiigrioru projektile on õla alla pannud ka müügitarkvara arendav Eesti idufirma Pipedrive ning Eesti juhtiv ehitusettevõte Merko Ehitus.

Alates 1. maist hakkavad loomaaias kehtima suvepoolaasta hinnad. 2. mai hommikul kell 9 alustatakse hilisõhtuste ekskursioonide piletite müüki nii loomaaia kassades kui piletilevi müügikohtades.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ain
2. mai 2018 12:53
Peale Haabersti ristmiku rekonstrueerimise raames Harku järve ja Loomaaia rohealasid ühendava rohekoridori mis ühtlasi kaitses Õismäe akende kaudu ventileeritavaid elamuid Paldiski mnt keskkonnamõjude eest ei ole ka Veskimetsas püsielupaika "põhja nahkhiire" kajalokatsiooniga toitumist kuulda olnud, mis veel enne 2017.a oli igapäevane. Silmakirjalik Linnavõim ja -meedia võiks rääkida ka mis väärtused on kadunud. Loomaaed võiks tunda muret ka Loomaaia kaitsevööndi säilimise pärast, olukorras kus 24/7 ventilatsiooniga üürgav Maxima 200 sõiduki parkla on just nimelt Loomaaia kaitsevööndisse büfflite aiast 10