"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Lumeleopard Otto tähistas 13. sünnipäeva! (2)
29. aprill 2018
Albert Truuväärt

Lumeleopard Otto on sündinud Tallinna loomaaias ja elanud seal kogu oma elu. Algul kitsukeses karumaja puuris ja nüüd juba kaheksandat aastat kaljukitsede-mägilammaste vahel alpinaariumis suures lumeleopardide ekspositsioonis. Siin elab ta praegu koos kaasa Deliga.

Loomaaias on üles kasvanud kolm Otto järglast: 2012. aastal sündisid tema toonasel kaasal Mahnadil kaks kutsikat Orlando ja Mileedi, 2015. aastal nägi ilmavalgust Deli esimene kutsikas Nala.

Vaata galeriid (23)
12 riigi (Afganistani, Bhutan, Hiina, India, Kasahstan, Kõrgõzstan, Mongoolia, Nepaal, Pakistan, Venemaa, Tadžikistan, Usbekistan) territooriumil elava irbise arvukuseks arvatakse olevat 3920 kuni 6390 isendit. Kuigi Maailma Looduskaitseliit alandas 2017. aastal lumeleopardi ohustaatust, ei ole ohud siiski kuhugi kadunud. Liik seisab silmitsi salaküttimise, toidubaasi vähenemise, samuti sõjategevuse käigus mineeritud alade probleemiga.
 
Tallinna loomaaed toetab ka looduses lumeleopardi säilimiseks tehtavat kaitsetegevust. 2017. aastal kogusime irbiste säilimise heaks 1656,09 eurot, mis kanti üle lumeleopardide kaitseorganisatsioonile Snow Leopard Trust. Heategevuslike toodete valikuga on võimalik tutvuda ning neid soetada meie heategevuslikust veebipoest https://pood.lutreola.eu/ või külastades loomaaia meenepoodi.
Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ain
1. mai 2018 15:17
Maxima maksis 1 miljonit Eurot Linnavõimule et saaks ehitada kaubanduskeskuse Loomaaia kaitsevööndisse Ehitajate tee ääres, otse büfflite aia taha tekkis 2017.a Maxima 250 sõidukiga parkimisplats ja raiuti 3
Ain
1. mai 2018 15:20
Huvitav et kommentaare muudetakse - K-Projektide õigustamiseks K-Propagandamootor töötab! Ise koguvad kaubanduselt 1m€ ja siis annavad kaitsefondi 1600 €. hämmastav valelikkus ja silmakirjalikkus. Kui Loomaia kaitsevöönd maha raiutakse nagu Haabersti ÜP seda ette näeb ja täis hoonestatakse siis ei ole enam ainuüksi müra tõttu Loomaaed kasutatav. K-Zoo juhtkond aga vaikib...