"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ossinovski pakub kliinikumi nõukogu liikme kuutasuks 360 eurot (0)
29. aprill 2018
Scanpix

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tegi ettepaneku määrata SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu esimehe tasuks 480 eurot kuus ja nõukogu liikme tasuks 360 eurot kuus.

Vastavat riigivaraseadusele määratakse sihtasutuse nõukogu liikmetele võrdne tasu ning nõukogu esimehele võidakse määrata suurem tasu, kirjutas Ossinovski kliinikumi kaasasutajatele.

Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu liikmed on nimetatud Tartu Ülikooli, Tartu linna ja riigi poolt. Riigivaraseaduse kohaselt määravad riigi osalusel asutatud sihtasutuse nõukogu liikmetele tasu asutajad ühiselt.   

Kliinikumi põhikirja järgi arvestatakse nõukogu liikmele tasu maksmisel tema osalemist nõukogu tegevuses ning tasu määramisel lähtutakse kliinikumi majanduslikust olukorrast.

Nõukogu liikmele majandusaasta jooksul makstav tasu ei tohi ületada kümnendikku juhatuse esimehele samaks majandusaastaks määratud tasust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.