“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Olümpia hotell asus toetama TÜ Kliinikumi lastefondi (0)
01. mai 2018
Scanpix

Radisson Blu Hotel Olümpia kohvik Café Boulevard annetab mai- ja juunikuu jooksul iga ostetud kohvijoogi pealt 10 senti TÜ Kliinikumi Lastefondile seitsmeaastase haruldase Rett sündroomiga Elly toetuseks.

Ellyl on diagnoositud kaasasündinud geneetiline arenguhäire nimega Rett sündroom, mille puhul seiskub sünni järel teatud hetkel normaalse lapse areng ning hakkavad taandarenema erinevad oskused ja arusaamine. Rett sündroomiga lapsel kaovad sotsiaalsed oskused, eesmärgipärane käe kasutamine ning tekivad stereotüüpsed liigutused. Lisaks esinevad hingeldushood, krambid ja unehäireid ning selle sündroomi all kannatavad lapsed jäävad maha nii kasvus kui ka kaalus.

Haigus on ravimatu, kuid seda on võimalik leevendada erinevate järjepidevate teraapiate ja massaaži abil. TÜ Kliinikumi Lastefond on heade annetajate abil ulatanud Elly perele abikäe tüdrukule vajaliku massaaži ja osteopaatia eest tasumisel.

Radisson Blu Hotel Olümpia konverentside ja ürituste tellimuste juht Anu Kaar kutsub kõiki üles toetama oma võimaluste piires abivajajaid. “Radisson Blu Hotel Olümpia ja TÜ Kliinikumi Lastefondi vahel on olnud aastatepikkune hea koostöö ja kui meil on võimalus olla kasvõi veidi abiks, siis seda me ka teeme,” tõi ta välja ja lisab, et alati on palju parem anda kui saada.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldas siirast rõõmu, et leidub nii suurepäraseid ettevõtteid nagu Radisson Blu Hotel Olümpia, kes on korduvalt Lastefondi vahendusel haigeid lapsi toetanud ja selleks kampaaniaid korraldanud. “Oleme võtnud erinevad arendavad teraapiad käesoleva aasta põhifookusesse, kuna üha enam peresid on meie poole pöördunud, et oma raskelt haigele lapsele olukorra leevendamiseks või järjepideva arengu tagamiseks vajalike teraapiate võimaldamisel tuge saada,” nendis ta. “Suur rõõm on tõdeda, et Radisson Blu Hotel Olümpia on otsustanud toetada Ellyt, kellele on teraapiad avaldanud väga soodsat mõju,” tõi Saar välja.

Lisaks Radisson Blu Hotel Olümpia kohvik Café Boulevardis kohvi joomisele on võimalik toetada Ellyle vajalikke teraapiaid, annetades Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Elly”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.