"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Näita kõikidele, et oled kiusamise vastu! (0)
03. mai 2018
Iris Kivisalu

"Kuna kiusamine on grupinähtus, siis kiusamise peatamiseks, aga ka ennetamiseks on vajalik meeskonnatöö," ütles SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar.

4. mail on ÜRO kiusamisvastane päev, mil kiusamisvastase hoiaku väljendamiseks kutsutakse üles riietuma roosasse, sinisesse või lillasse – SA Kiusamisvaba Kool kutsub ka eestimaalasi üles päeva tähistama ning kandma vastavat riietust või muid elemente ja postitama sotsiaalmeedias oma seinale temaatilisi pilte teemaviitega #koospeatamekiusamise.

Sotsiaalmeediasse pilte postitades jääb igaühe enda otsustada, kuidas oma kiusuvastast sõnumit pildil kujutada: olgu selleks siis sümbolvärvides riietuse kandmise jäädvustamine või kiusuvastase sõnumi edasi andmine mõnel muul moel.

“Oluline on, et see postitus või mistahes päevakohane hoiakuväljendus kannaks endas ideed, et koos saame kiusamisele vastu astuda,” täiendab SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. “Kuna kiusamine on grupinähtus, siis kiusamise peatamiseks, aga ka ennetamiseks on vajalik meeskonnatöö ning see, et väljendaksime selgelt ja julgelt, millist käitumist me enda ümber ei aktsepteeri.”

Muu hulgas võib kiusuvastase päeva tähistamiseks kinnitada rinda Kiusamisvaba Kooli heategevusliku rinnamärgi, mis väljendab ühiselt kiusamise peatamise sõnumit. Kaks eurot maksvaid märke saab soetada nii sihtasutuse veebilehe vahendusel kui ka Uuskasutuskeskuse Liivalaia kauplusest ning nende soetamise kaudu toetatakse KiVa kiusuennetusprogrammi jõudmist veelgi enamate Eesti koolideni.

Kiusamisvastase päeva sünniriik on Kanada, kuid praeguseks tähistatakse seda erinevatel kuupäevadel väga paljudes erinevates riikides. 2012. aastal kuulutas ÜRO ametlikuks kiusuvastaseks päevaks 4. mai, mil seda tähistatakse rahvusvaheliselt väga paljudes riikides, sealhulgas Austraalias, Prantsusmaal, Suurbritannias ja USA-s.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutamisele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.