"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Bigbank: riik peaks majanduskasvu hoidmiseks võtma laenu (1)
07. mai 2018
Scanpix

Bigbank AS-i juhatuse liikme Martin Läntsi hinnangul peaksid praegu nii tavainimesed kui ka riik laenu võtma selleks, et hoida Eesti majanduskasvu ja suurendada konkurentsivõimet.

“Nii riigi- kui ka erasektoris tuleb võtta julgelt laenu ja investeerida see meie tootlikkusse ja heaolusse, et hoida majanduskasvu ja suurendada konkurentsivõimet,” vahendas BNS Läntsī–i pressiteadet.

Bigbanki juhatuse liikme sõnul on eestlastel praegu hoiustel raha rohkem kui kunagi varem – 12 miljardi euro väärtuses, millele lisandub tema sõnul umbes 1 miljard seurot sularahas. Läntsi sõnul pole aga otstarbekas üle ühe kuupalga ulatuses raha pangakontol hoida, sest inflatsiooni tõttu kaotab raha järgmisel paaril aastal väärtust.

Bigbank AS on tarbimislaenudele ja tähtajalistele hoiustele keskendunud spetsiaalpank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Hispaanias ning pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis.

Eelmise aasta lõpuks oli kontsernil kokku ligi 144 000 laenulepingut, neist Eestis 33 000, Lätis 60 000, Leedus 27 000, Soomes 11 000, Hispaanias 5000, ning Rootsis 8000. Eelmise aasta lõpu seisuga oli Bigbankis 417 töötajat, sealhulgas 212 Eestis, 75 Lätis, 75 Leedus, 18 Soomes, 25 Hispaanias ja 12 töötajat Rootsis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Just! Ühistutelt.
8. mai 2018 06:53
Ja ühistutesse saab ka raha paigutada nii, et seda inflatsioon ei näri;)