"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
D-terminalis rakendub sõidukite numbrituvastussüsteem (0)
07. mai 2018
Scanpix

Sõiduautodele ja bussidele käivitub kolmapäeval Tallinna Sadama D-terminalis automaatset numbrituvastust ja liiklusjuhtimist võimaldav Targa Sadama süsteem ning sellega seoses hakkab Tallinki laevadel sõiduautodega reisile registreerimise ehk check-in ala koos värskelt rajatud pääslatega paiknema uues asukohas ehk sadama Kadrioru poolses küljes.

Sõidukite liiklust juhtiv tarkvaralahendus Tark Sadam muudab sõidukite laevale juhtimise suures osas automatiseerituks ja kiiremaks – tänu automaatsele numbrituvastusele suunatakse eelneva broneeringu teinud autojuht õige check-ini kioski juurde ning seejärel juba laevalepääsuks mõeldud õigele sõidurajale, vahendas BNS.

“Seoses Targa Sadama süsteemi rakendumisega kolib ka sõiduautode check-in ala 9. mail praegusest asukohast D-terminali esisel alal eemale, sadama Kadrioru poolsesse külge,” ütles Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusdivisjoni juht Peeter Nõgu.”Sadamapiirkonnas on sõidukijuhtide informeerimiseks väljas ka uuenenud liiklusskeem ja suunaviidad.”

Uus liiklusskeem sõiduautodele ja reisibussidele on saadaval ka Tallinna Sadama kodulehel ja Tallinki kodulehel.

Peeter Nõgu sõnul võiksid sõiduautodega laevareisijad esimestel nädalatel varuda kindluse mõttes laevale registreerumiseks tavapärasest rohkem aega. “Uue liiklusskeemiga harjudes muutub aga autojuhtidel laevalepääs senisest oluliselt mugavamaks ja kiiremaks, kuna suurem osa laevalepääsu protsessist alates reisile registreerumisest kuni õige sõidurajani jõudmisest on automatiseeritud.”

Tallink Grupi müügi- ja turundusdirektori Margus Hundi sõnul saavad uuest süsteemist kõige enam kasu kliendid, sest neil muutub sadamas veedetud ooteaeg lühemaks ning kogu laevalemineku protsess lihtsamaks. “Targa Sadama kasutusele võtmisest võidavad nii meie reisijad kui ka Tallink, kuna uudne süsteem võimaldab meil laevu oluliselt kiiremini laadida ning sellega seonduvaid tegevusi tõhustada,” lisas Hunt.

Vanasadama A-terminali poolel on Targa Sadama süsteem käigus juba alates 2017. aasta sügisest ning D-terminali kaudu reisivad veokid kasutavad tarkvaralahendust alates tänavu 11. aprillist 2018.

Jalgsi D-terminali kaudu liiklevatele reisijatele mingeid muudatusi Targa Sadama süsteemi käivitumisega ei kaasne.

Uute liikluslahenduste, pääslate ja parklate ning Targa Sadama süsteemi koguinvesteeringu maksumuseks kujunes kokku 10,5 miljonit eurot.

Lõppenud ehitustööd ja uued liikluslahendused on osa Vanasadama uuenemisest, mis aitavad pealinna esindusvärava kasutajasõbralikumaks ning kogu sadama-ala atraktiivsemaks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.