"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Ratas ja Sipilä arutasid Euroopa Liidu teemasid (1)
07. mai 2018
Svetlana Aleksejeva

Peaminister Jüri Ratas arutas täna peetud kohtumisel oma Soome ametikaaslase Juha Sipiläga peamiselt Euroopa Liidu teemasid. "Kui soomlased on saanud ennekõike Eestilt õppida andmevahetuse lahenduste kohta, siis meie jälle omakorda võiksime õppida nende kogemusest tehisintellekti kasutuselevõtuks. Soome on väga aktiivselt valmistumas tehisintellekti kasutuseks riigisektoris," märkis Ratas.

Eesti ja Soome valitsuse juubeliistungi eel peetud kohtumisel olid päevakorras kahe riigi ühishuvid Euroopa Liidus, vahendas BNS.

Vaata galeriid (39)

Peateemaks oli eelmisel nädalal Euroopa Komisjoni esitatud Euroopa Liidu 2021.-2027. aasta eelarvekava ettepanek.

Ratas möönis, et ees ootavad pikad ja keerulised läbirääkimised, sest Euroopa Komisjon soovib hoida eelarvet senises suurusjärgus või suuremanagi uute ühistegevuste elluviimiseks, kuigi ühisesse rahakotti ei panusta enam senine suur maksja Ühendkuningriik. “Eestile on oluline tugev, stabiilne ja tulevikku vaatav Euroopa Liit, mis soovib inimeste elujärge parandada. See tähendab, et me soovime rohkem, mitte vähem Euroopat ning oleme valmis sellesse ka ise panustama,” ütles Ratas pressiteate vahendusel.

Lisaks arutasid Ratas ja Sipilä järgmisel nädalal, 16.-17. mail Bulgaarias Sofias toimuva Euroopa Liidu ja Lääne-Balkani tippkohtumise teemasid: taristu, ränne, julgeolek. 16. mai õhtul toimub liidrite õhtusöök ehk Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal Tallinnas alguse saanud tava, kus sel korral keskenduvad Euroopa Liidu juhid innovatsiooni-, teadus- ja digikoostööle.

Ratas tutvustas Sipiläle ka sügisesse plaanitava digitaalse tippkohtumise ettevalmistusi. Seekordse tippkohtumise teemadeks on üleilmne andmemajandus ja tehisintellekt ning nende kasutusvõimalused e-valitsemises, majanduses ja kaitses.

“Kui soomlased on saanud ennekõike Eestilt õppida andmevahetuse lahenduste kohta, siis meie jälle omakorda võiksime õppida nende kogemusest tehisintellekti kasutuselevõtuks. Soome on väga aktiivselt valmistumas tehisintellekti kasutuseks riigisektoris,” märkis Ratas.

Esmaspäeval kell 14 algab Tallinnas Riigikogu konverentsisaalis Eesti ja Soome valitsuse ühisistung, mis on ajendatud mõlema riigi 100. aastapäevast ning soovist tugevdada sidemeid ja koostööd kahe vennasrahva vahel. Valitsused arutavad ühisistungil nelja teemat: transport ja energia, digitaalne areng, kultuurikoostöö ning ühised huvid Euroopa Liidus.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

harry
8. mai 2018 19:26
Peetruse esimene kiri5 5 Nõuandeid vanematele ja noorematele 1 Vanemaid teie seas ma kutsun nüüd üles kui kaasvanem ja Kristuse kannatuste tunnistaja ning ühtlasi osaline tulevases kirkuses selle ilmumisel: 2 hoidke teile hoida antud Jumala karja, mitte sunni pärast, vaid vabatahtlikult Jumala meele järgi, mitte häbiväärses kasuahnuses, vaid andunult, 3 mitte nagu isandad liisuosa üle, vaid olles karjale eeskujuks. 4 Ning siis kui Ülemkarjane saab avalikuks, võite te võtta vastu kirkuse närtsimatu pärja. 5 Nõndasamuti teie, nooremad, alistuge vanematele. Aga te kõik rüütage end alandlikkusega üksteise vastu, sest „Jumal paneb suurelistele vastu, aga alandlikele annab armu”. 6 Alanduge siis Jumala võimsa käe alla, et tema teid ülendaks õigel ajal; 7 heitke kõik oma mure tema peale, sest tema peab hoolt teie eest! 8 Olge kained, valvake! Teie süüdistaja, kurat, käib ringi nagu möirgav lõvi, otsides, keda neelata. 9 Tema vastu seiske kindlalt usus, teades, et neidsamu kannatusi on pandud kogema kogu kristlaskond maailmas. 10 Aga kogu armu Jumal, kes teid on kutsunud oma igavesse kirkusesse Kristuses Jeesuses, parandab, kinnitab, tugevdab ja toetab teid, kes te üürikest aega olete kannatanud. 11 Tema päralt olgu võimus igavesest ajast igavesti! Aamen. Lõputervitus 12 Silvanuse, minu arvates ustava venna abil olen ma teile lühidalt kirjutanud, manitsedes ja tunnistades, et see on tõeline Jumala arm, milles te peaksite seisma. 13 Teid tervitab kogudus Paabelis, valitud nagu teiegi, ja mu poeg Markus. 14 Tervitage üksteist armastussuudlusega! Rahu teile kõikidele, kes olete Kristuses!