"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskkonnaagentuur: Emajõest leiti keelatud mürki DDT ja palju teisi ohtlikke aineid (1)
08. mai 2018
Scanpix

Keskkonnaagentuuris valminud ülevaate kohaselt on ohtlike ainete sisaldus Emajões murettekitav. Uuring näitas jões erinevate pestitsiidide rekordit ja normide ületamisi. Jõest leiti ka 1970. aastatest keelatud putukamürki DDT-d.

Keskkonnaagentuuris valminud ülevaate kohaselt on ohtlike ainete sisaldus Emajões murettekitav, teatas agentuuri pressiesindaja BNS-ile. Uuring näitas jões erinevate pestitsiidide rekordit ja normide ületamisi.

Jõest leiti ka 1970. aastatest keelatud putukamürki DDT-d. See ning põllumajanduslike toitainete sisalduse suurenemine allavoolu ja valuvaigistite ning hormoonravimite jääkide leiud Emajõest viitavad, et kuigi hetkel ei ole ohtlike ainete mõju vee-elustikule veel märgatav, tuleb halvema ennetamiseks meetmed kiiresti tarvitusele võtta.

Uuring toob välja, et Tartu ja selle ümbruse elanikel ning ettevõtetel on eriline vastutus Ida-Eesti tuiksoone Emajõe veekeskkonna kvaliteedi ja sellega seotud luha ökosüsteemide säilimise eest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

mati
8. mai 2018 12:48
Kas seda DDT-d üldse kunagi nn ametlikult Eestis kasutatud on? Tundub, et Eesti pragune keskkonnakaitse on läbi aegade nörgem ja öhukesem, sest rahvale valetatakse näkku nagu oleks köik normide piires, kui tegelikkuses ei tea keegi ega kontrolli keegi. Keskkonnaministeerium on aga Reformierakonna(Pentus) ja IRL-i minitrite alluvuses töötanud pigem kapitalistide kui Eestimaa looduse huvides. Ministe vöiks tagasi astuda ja erialainimene asemele asuda.