"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Lapsed istutasid Nõmmele iluõunapuid (0)
23. mai 2018
Albert Truuväärt

Loodusmuusemi ringitöös osalevad lapsed on istututustöödele kaasatud #ISTUTANPUU kampaania raames, mille eesmärk on juhtida tähelepanu linnapuude ning metsade vähenemise probleemile ning selle mõjule meie elukeskkonnale.

Täna istutasid 30 Eesti Loodusmuusemi 9-13 aastased loodusringi õpilased Tallinnasse Nõmmele 14 iluõunapuud.

Vaata galeriid (26)

Loodushuvilised õpilased istutavad koos haljastajatega Nõmme linnaossa J. V. Jannseni tänava äärde rea iluõunapuid “Rudolph”. Lapsi tervitab Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova, korralikust puude istutamisest räägib ja näitab õigeid töövõtteid linna dendroloog-metsavaht Sulev Järve ning seejärel algab ühine istutustöö. Haljastusprojekti koostas Tallinna Keskkonnaameti haljastuse osakond ning istutamine toimub asendusistutuse raames. Kokku istutatakse 14 puud.

Loodusmuusemi ringitöös osalevad lapsed on istututustöödele kaasatud #ISTUTANPUU kampaania raames, mille eesmärk on juhtida tähelepanu linnapuude ning metsade vähenemise probleemile ning selle mõjule meie elukeskkonnale. “Minu meelest oleks tore, kui puude istutamine muutuks eestlase jaoks tavapäraseks harjumuseks – nagu seenel või marjul käimine. Nii saame leevendada kahju, mida inimtegevusega loodusele pidevalt tekitame. Ja muidugi sobib selline tava meie metsarahva identiteediga,” sõnas istutamisel osalev Züleyxa Izmailova.

Kampaania #ISTUTANPUU kutsus ellu pereettevõte ÖselBirch. Puude istutamise kampaania raames istutatakse kokku üle 900 puu. Eelnevad istutamised toimusid 10. mail Pärnus koos EAS Ärimentoriprogrammi mentoritega ning 12. mail Saaremaal, kuhu istutati uus mets. Järgmine istutamine toimub 25. mail Paides, Järvamaa laulu-ja tantsupeo raames koos Elina Borniga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.