"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Ekpertiis hindas Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks (1)
25. mai 2018
Scanpix

Eesti Kohtuekspertiisi Instituudist (EKEI) neljapäeval kohtusse jõudnud terviseekspertiis hindas korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Edgar Savisaare kohtukõlbulikuks. Savisaar tuli mitu korda istungitelt haiglasse toimetada ja eelmisel aastal tehtud terviseekspertiisi järgi soovitasid arstid, et Savisaart võib järjest üle kuulata umbes 45 minutit kuni üks tund ning seejärel oleks vaja pidada umbes pooletunnine paus.

Komisjon jõudis järeldusele, et teatud mööndustega võimaldab Savisaare tervislik seisund tal kohtumenetluses osaleda, vahendas BNS ERR-i uudisteportaali.

Kuna ekspertiis sisaldab delikaatseid terviseandmeid, siis seda tõenäoliselt suuremas osas ei avalikustata.

Samuti ei ole välistatud, et terviseekspertiis tõstatab siiski uued küsimused ekspertiisi seisukohtade tõlgendamise osas.

Neljapäeval saatis kohus saabunud ekspertiisi edasi Savisaare kaitsjatele ja juhtivale riigiprokurörile Steven-Hristo Evestusele.

Kohus vaeb Savisaare terviseekspertiisi ja protsessi edasist korraldamist 5. juuni istungil.

Tänavu veebruaris määras kohus Savisaarele uue terviseekspertiisi, mis pidi selgitama, kas Savisaare tervislik seisund võimaldab tal kohtuistungitel osaleda. Savisaare tervist hindas kohtuekspertiisi instituudis seitsmeliikmeline komisjon.

Savisaare terviseteema tõusis kohtus päevakorda, kuna teda tuli mitu korda istungitelt haiglasse toimetada ja kohtupidamine takerdus tema haigestumise tõttu.

Savisaare raviarst Peep Põdder on märkinud, et Savisaare kehva tervise tõttu on küsitav tema võime kohtuprotsessil osaleda.

Eelmisel aastal Savisaarele tehtud terviseekspertiisi järgi soovitasid arstid, et Savisaart võib järjest üle kuulata umbes 45 minutit kuni üks tund ning seejärel oleks vaja pidada umbes pooletunnine paus.

 

LOE KA: 

Peep Põdder: lohakalt tehtud kohtuekspertiisi lugenud prokurör teab ise ka, et tal pole vastas võrdset võitlejat

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Võimatu!
25. mai 2018 15:07
Ekspertiis ei saa hinnata! Ainult inimesed saavad hinnata, isegi mitte komission;( ikka seites nime ja perekonnanime.