"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
POOLT JA VASTU: Kas linnaosavanem võib lasteaialastele unejuttu lugeda? (0)
28. mai 2018
Albert Truuväärt

Sel korral otsivad linnapea Taavi Aas ja linnavolikogu liige Õnne Pillak (Reformierakond) poolt ja vastuargumente küsimusele kas linnaosavanem võib lasteaialastele unejuttu lugeda?

POOLT:

Taavi Aas,linnapea

• Teadupärast tähistas progressiivne üldsus ja Tallinna linn sealhulgas 2. aprillil rahvusvahelist lasteraamatupäeva, mille on ellu kutsunud rahvusvaheline noorsookirjanduse nõukogu. Rahvusvaheline lasteraamatupäev on samaaegselt ilmselt teilegi hästi teada Taani kirjaniku Hans Christian Anderseni sünniaastapäev. Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe valis lastele ette lugemiseks raamatu “Pisike puu”, mille kohta Eesti lastekirjanduse keskus on öelnud järgnevat: “Raamatu “Pisike puu” nimi tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi raamatu nimiluuletus. Raamatukaante vahele on nopitud luuletusi ning jutte tuntud ja armastatud eesti lastekirjanikelt. (…) Uute omanikeni jõuavad raamatud Eestis kohalike omavalitsuste korraldavatel pidulikel sündmustel.”

Antud raamat on keskuse ja kultuuriministeeriumi kinkeraamat ning see kingitakse kõikidele Eestis sündivatele lastele.
Nimetatud üritusel tehtud fotolt ei ole võimalik kindlaks teha ühegi lapse isikut.

 

VASTU:

Õnne Pillak, linnavolikogu liige (Reformierakond):

• 8 Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe külastas 2. aprillil Tihase lasteaeda, kus rahvusvahelise lasteraamatupäeva raames luges lasteaia lastele enne lõunast magamaminekut unejuttu. Tunnistan siiralt, et vaadates sotsiaalsuhtlusvõrgustikku Facebook üles laetud pilti Jaanus Riibest ja voodis olevatest lastest, siis see ei jätnud head muljet. Lapsevanemana pigem tekkis küsimus, et mis järgmiseks? Kas tõesti ei tunta enam ühtegi eetilist piiri? Minu meelest on selline käitumine ebaeetiline ja kohatu. Veel küsitavam on, et miks on sellised pildid pandud avalikku sotsiaalsuhtluskanalisse kõigile vaatamiseks. Ma ei ole kindel, et kõik lapsevanemad on sellise tegevusega nõus või soovivad, et nende magava lapse pilt on kõigile vaatamiseks üles riputatud.
Laste turvalisuse tagamine internetis on üks olulisematest teemadest, millest pidevalt räägitakse ja millele vanemate tähelepanu juhitakse. Lisaks lapsevanematele peab ka linn tegema kõik selleks, et Tallinna lapsed oleksid turvaliselt hoitud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.