"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raport: NATO peaks hübriidohtudele vastamiseks uuendama artikkel 5 (1)
28. mai 2018
Scanpix

NATO liitlased on süüdistanud Venemaad hübriidsõja tehnikate, sealhulgas õõnestustegevuse, propaganda ja kübersõja vahendite kasutamises, et kahjustada Läänt NATO täiemahulist reaktsiooni esile kutsumata.

NATO riigid peaksid hübriidrünnakutele vastamiseks uuendama kollektiivkaitset puudutavat artiklit 5, on öeldud Briti konservatiivist seadusandja pühapäeval avaldatud eriraportis. NATO-liitlased on süüdistanud Venemaad hübriidsõja tehnikate, sealhulgas õõnestustegevuse, propaganda ja kübersõja vahendite kasutamises, et kahjustada Läänt NATO täiemahulist reaktsiooni esile kutsumata, vahendas BNS.

Tutvustades Varssavis NATO Parlamentaarsele Assambleele oma eriraportit, mis puudutab vastuseismist Venemaalt lähtuvale hübriidohule, ütles lord Jopling, et allianss peaks kaaluma uut kollektiivkaitse sätet “artikkel 5B”.

“See artikkel teeks selgeks, et hübriidrünnakud käivitavad alliansi kollektiivse vastuse,” on öeldud Briti seadusandja raportis.

“Raportöör on veendunud, et alliansi juhid peaksid, võimalusel juba eelseisval tippkohtumisel 2018. aasta juulis algatama alliansi uue Strateegilise Kontseptsiooni koostamist, et peegeldada uusi üleilmse julgeoleku realiteete, sealhulgas hübriidohte,” lisas ta.

NATO seadusandjad peaksid tema soovituste üle hääletama esmaspäeval assamblee lõppistungil.

USA vägede juht kindral Curtis Scaparrotti ütles märtsis, et NATO riigid töötavad selle kallal, et määratleda, millal käivitab küberrünnak kollektiivakaitset puudutava artikli 5, mille kohaselt käsitletakse ühe liikme ründamist rünnakuna kogu alliansi vastu.

NATO tippkohtumine leiab aset 11. ja 12. juulil Brüsselis. Tähtsal kohal päevakorras on võitlus terrorismi vastu ja kasvav oht Venemaa poolt hübriid- ja küberrünnakute vallas.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

"artikkel 5BB"
28. mai 2018 10:05
Serbia meenutas NATO pomme õhuhäire ja kirikukelladega - Maailm ...