"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Automaatika hakkab hoiatama tagasipöördele suunduva auto eest (0)
01. juuni 2018
Scanpix

Maanteeamet alustab Tallinna-Pärnu maantee 20. kilomeetril Rahula tagasipöördekohal sõiduki tuvastus- ja hoiatussüsteemi katsetamist - automaatika hakkab hoiatama tagasipöörduva auto eest.

“Kui neljarajalisel teel tuvastatakse Tallinna poolt tulevad tagasipöördele suunduvad sõidukid, siis aktiveeritakse Pärnu poolt tulevatele liiklejatele muutuva teabega hoiatusmärgid,” selgitas liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. “Tulevikus alandatakse muutuva teabega märgiga ohutuse tagamiseks ka kiirust.”

Kui sõiduk on tagasipööre sooritanud, siis hoiatusmärk kustub ning lubatud sõidukiirus tõstetakse eelneva teelõiguga samaväärseks tagasi.

Süsteemi eesmärk on tõsta liiklusohutust läbi liiklejate hoiatamise ja lubatud sõidukiiruse alandamise potentsiaalses konfliktolukorras. Kui hetkel on ohutuse kaalutlusel Tallinna suunal alandatud enne nimetatud tagasipöördekohta lubatud sõidukiirus 90 kilomeetrini tunnis, siis tulevikus võimaldab süsteem kiirust alandada operatiivselt reaalse vajaduse tekkides.     

Süsteem arendati välja ja paigaldati Läti–Eesti ühisprojekti Smart E67 raames. Maanteeametile teadaolevalt on sarnaseid süsteeme seni rakendatud Rootsis ja Leedus.    

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.