“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Merkel: eurotsooni liikmesriigid peavad majanduslikult koonduma (1)
03. juuni 2018
Scanpix

Eurotsooni liikmesriikide vahel on vaja kiiremat majanduslikku koondumist, ütles Saksa kantsler Angela Merkel intervjuus.

Saksamaa toetab Euroopa investeeringute eelarvet, mille suurus oleks “madalam kahekohaline number miljardeid eurosid”, ütles Merkel väljaandele Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, vahendas BNS.

Merkeli esitatud eelarve suurus on väiksem kui see, mida on välja pakkunud Prantsuse president Emmanuel Macron.

Fondi eesmärk oleks tasandada erisusi rikkamate ja vaesemate Euroopa riikide vahel, mis vajavad abi “teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni” vallas, ütles Saksa valitsusjuht.

“Meil on vaja kiiremat majanduslikku koondumist liikmesriikide vahel,” ütles Merkel ja lisas: “Selleks tuleb meil tugevdada investeerimisvõimekust uute struktuurpoliitikate abil.”

Merkel kommenteeris ka plaane muuta Euroopa Stabiliseerimismehanism (ESM) sarnaselt Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF) Euroopa Rahandusfondiks (EMF).

“Me tahame muutuda Rahvusvahelisest Valuutafondist natuke sõltumatumaks,” ütles kantsler.

Merkel toetas lühiajaliste krediidiliinide andmist toetust vajavatele riikidele, kuid sõnas, et abirahadeks tuleb täita alati “ranged tingimused”, mis hõlmavad laenude “täielikku tagasimaksmist”.

Saksamaa ja Prantsusmaa kavatsevad pidada kahepoolsed kõnelused enne sel kuul toimuvat EL-i tippkohtumist.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

donnerwetter
3. juuni 2018 22:58
Banded Ida - Euroopast Saksamaal tegutsemas. https://www.inopressa.ru/article/01jun2018/focus/georgia_germ2.html