"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Loomaaias avati interaktiivsed õpperajad ning loodust tutvustav püsinäitus (0)
07. juuni 2018
Marje Eelma

Juuni esimesel nädalal avati Tallinna Loomaaias nii SmartZoos nime kandvad interaktiivsed loomaaeda tutvustavad õpperajad kui Veskimetsa püsinäitus. Kui õpperadu saab läbida nutiseadmega, siis näituse leidmiseks tuleb seada sammud hoopis loomadest eemale Veskimetsa.

Interaktiivsed õpperajad nimega SmartZoos ehk nutikad loomaaiad loodi ühendamaks Kesk-Läänemere regiooni loomaaedasid ühiseks turismiatraktsiooniks. Lisaks Tallinna Loomaaiale on kaasatud ka Helsingi Korkesaari ning Stockholmi Skanskeni loomaaiad. SmartZoos radade läbimiseks läheb vaja mobiiltelefoni või tahvelarvutit ning õpperajad leiab aadressilt: https://smartzoos.eu/. Interaktiivse raja läbimisel saab teada palju huvitavat Tallinna Loomaaia loomadest, nende elupaikadest, eluviisist, nimedest ja palju muud. Esialgu on avastusrajad eesti-, vene- ja inglise keeles. Õpperadu luuakse juurde, muudetakse ja täiendatakse pidevalt.

Tallinna Loomaais paikneb tähelepanuväärne Veskimets, mille sarnaseid leidub vaid vähestes kohtades Eestimaal. Nagu kõik laialehised metsad on ka loomaaias asuv Veskimets väga liigirikas, kus tutvuda loodusliku salumetsa mitmekesisusega. 4. juunil avati Veskimetsas püsinäitus, mille seitsmes infopunktis antakse lühiülevaade koha ajaloost, puude vanusest ja selle määramisest dendrokronoloogia abil, Veskimetsa kaitsealusest kivikülvist, suurest samblaliikide valikust, laululindudest, õistaimedest, seentest ja paljust muust. Taimede ja seente ära tundmisel on abiks väikesed bukletid, mida saab loomaaia kassadest.

Veskimetsa püsinäitus valmis SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel. SmartZoos on Euroopa Liidu Interreg Kesk-Läänemere projekt, kus kolm loomaaeda – Tallinn, Korkesaari ja Skansken – on koos Södertörni Ülikooli ja juhtivpartneri Tallinna Ülikooliga loonud mobiilsetele seadmete mõeldud mängulisi ja harivaid õpperadasid.

Pressiteatele on lisatud foto Veskimetsas asuvast näitusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.