"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eksperdid: Linnahalli konverentsikeskus kasvataks Eesti konverentsitulu kahekordseks (1)
14. juuni 2018
Albert Truuväärt

Konverentse korraldavate firmade ja ekspertide sõnul jääb suurte rahvusvaheliste konverentside Eestisse meelitamiseks Tallinnas puudu ühe katuse all 2 500 inimesele mõeldud konverentsisaalist ja mitmetest väiksematest saalidest ja fuajeepinnast. Lahenduseks oleks Linnahalli rajatav konverentsikeskus, mis võimaldaks kahekordistada mullu Eesti majandusse jõudnud 45 miljoni eurost konverentsitulu.

Täna arutasid konverentsikorraldusfirmad ja eksperdid KultuurikatlasLinnahalli konverentsi- ja sündmuskeskuse kontseptsiooni ja ruumiprogrammi. Linnahallis on täna olemas üle 38 tuhande ruutmeetri pinda, millest enamuse hõlmab kontsertsaal. Jäähalli osasse on 10 000 ruutmeetrile planeeritud konverentsikeskus 2 500 kohalise suure saaliga, mida saab väiksemateks osadeks jaotada, lisasaalid ja fuajeepinnad. Selliste ruumivõimaluste tekkimine aitaks Eestisse meelitada tipptasemel spetsialistide ja teadlaste konverentse, mis praegu ruumipuudusel tulemata jäävad, leidsid konverentsikorraldajad. 

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul oli kohtumise eesmärk kaardistada kõik detailid, et keskus saaks võimalikult hea funktsionaalsusega rahvusvaheliste konverentside ja nendega kaasnevate sündmuste teenindamiseks. “Arutelu fookuses oli just suurte rahvusvaheliste konverentside mahutamine Linnahalli, eriti suured teadus-ja erialaüritused ning nendega kaasnevad näitused, vastuvõtud.”

Ta lisas, et konverentside tähtsus kontaktide loomise ja infovahetuse platvormina on ülemaailmselt kasvav ning Eesti potentsiaal konverentsimaana tänu aktiivsetele korraldajatele ja innovatiivse digiriigi mainele ülimalt hea. “Kaasaegsed konverentsid vajavad suuremaid ruume kus on võimalik istuda ümmargust laudade taga, omavahel suhelda ja infot vahetada, palju tööd tehakse paralleelsete töögruppide vormis. Äärmiselt oluline on kogu hoone hea funktsionaalsus ja võimalus ruumide ristkasutuseks, sh. Linnahalli suures saali ja fuajeede kasutamine suuremateks konverentsideks ning näitusteks.”

Karu märkis, et eelmisel aastal toimus Eestis üle 600 rahvusvahelise konverentsi, millel osales kokku ligi 90 tuhat delegaati, neist 58 tuhat välismaalast kes tõid Eesti majandusse hinnanguliselt üle 45 miljoni euro. “Meil oleks võimekust seda tulu kasvatada aga selle eelduseks on multifunktsionaalse konverentsikeskuse olemasolu. Keskuse puudumise tõttu oleme aastaid kaotanud konverentse ja seeläbi olulist äritulu lähinaabritele kellel on suuremad ruumivõimalused olemas.”

2016. aasta talvel valmis Linnahalli renoveerimise lähteülesanne ning valitsus otsustas toetada hoonesse konverentsi- ja sündmuskeskuse rajamist, mis võimaldaks meelitada Eestisse suuremaid rahvusvahelisi konverentse, kontserte, festival ja muid sündmusi. Hiljuti läks Euroopa Komisjonile teele riigiabi loa taotlus, et arenguplaanid ellu viia. 

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kui eesmärgiks eestisse jõudev tulu
14. juuni 2018 19:05
siis saab seda veel lihtsamalt kui konverentsikeskust renoveerides, piisab vaid seadusandluse muutmisest ja tulu hakkab ise igal pool eestis tekkima.