“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Gaudeamus pakub festivali päevil mitmekülgset tasuta programmi (0)
14. juuni 2018
Gaudeamus 2018

Lisaks 23. juuni öisele tantsuetendusele Tamme staadionil ja 24. juuni laulupeole Tartu lauluväljakul toimub Gaudeamuse festivalil neil päevil linnas hulgaliselt tasuta meeleolukaid etteasteid.

Tartu südames Raekoja platsil viltuse maja ees on üles seatud muusikalava ja Suudlevate tudengite purskkaevu ees tantsulava. 23. juunil rõõmustavad publikut kummalgi laval kolm kollektiivi.

Muusikalaval astuvad üles eestikeelset lüürikat ja valge mehe souli siduv Von Dorpat, omanäoline kontsert- ja tantsuorkester Popsid ning Janua Nianse Lätist. Tantsulaval saab kaasa elada Eesti suurima tänavatantsukooli JJ-Street, stiililiselt väga mitmekesise Ciara tantsukooli ja stuudio Duende kõhutantsijate esinemistele.

Jaanilaupäeva alustab muusikalaval Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit Palissander. Veelkord saab kuulda ja näha Läti kollektiivi Jauna Nianse. Tantsulavale tulevad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia segarühm, Eesti Lennuakadeemia rahvatantsurühm Päkkapöörd ning Tallinna Tehnikakõrgkooli tantsuansamber Savijalakesed.

“Avalikud esinemised linnarahvale kuuluvad lahutamatult Gaudeamuse juurde. Festivali ajal pulbitseb õhk nooruslikust energiast ning kultuuri ei saa kunagi liiga palju. Kollektiivid on hästi huvitavad ja neid tasub kindlasti vaatama tulla,” julgustas Gaudeamuse tasuta linnalavade programmi juht Anna-Liisa Ingver.

“Tallinna Tehnikakõrgkooli rahvatantsu­ ansambel Savijalakesed on ligi 100­-liik­meline aktiivsete noorte seltskond, kes on osa võtnud Eesti üldtantsupidu­dest ja noorte tantsupidudest, aga tutvustanud meie rahvatantsukultuuri ka Venemaal, Türgis, Saksamaal, Inglismaal, Ameerika Ühend­riikides, Makedoonias, Prantsusmaal, Hispaanias ja paljudes teistes maailma paikades,” tõi Ingver näite.

Ingver soovitab kindlasti kuulama ja vaatama tulla ka 1992. aastal tegutsemist alustanud Palissanderit, mis on Lõuna ­Aafrika üks kuulsamaid rahvusvahelise haarde­ga asjaarmastajate kammerkoore. Ka nemad on kontserte andnud ple maailma.

Gaudeamusel esitab kollektiiv muusikat kuues Lõuna­ Aafrika keeles (koosa, suulu, põhjasotho, kavango, inglise ja afrikaani) nii traditsioonilisi aafrika laule kui ka lääne muusikat. Kontserdi kõrghetkeks tõotavad kujuneda tõusvate noorte Lõuna­ Aafrika heliloojate kahe värske pala ettekanded.

EV 100 programmi kuuluv Gaudeamus ühendab jaanipäeva traditsioonid, valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud.

Projekti toetavad EV100, Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Tartu linn, Rektorite Nõukogu, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Eesti Rahva Muuseum.

Festivali programmi ja piletiinfoga saab tutvuda Gaudeamuse kodulehel

LINNALAVADE KAVA

Laupäev, 23. juuni

MUUSIKALAVA (Raekoja plats, viltuse maja ees)
12.30–13.30 Von Dorpat (Eesti)
14.00–15.00 Popsid (Eesti)
15.35–16.05 Jauna Nianse (Läti)

TANTSULAVA (Raekoja plats, purskkaevu ees)
13.30–13.45 JJ­Street (Eesti)
13.45–14.00 Tantsukool Ciara (Eesti)
15.00–15.35 Stuudio Duende kõhutantsijad (Eesti)

EESTI RAHVA MUUSEUM
17.30 Leedu rahvamuusikute erikontsert Gaudeamuse ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks

Pühapäev, 24. juuni

MUUSIKALAVA (Raekoja plats, viltuse maja ees)
12.00–12.40 Palissander (Lõuna­Aafrika Vabariik)
13.20–13.50Jauna Nianse (Läti)

TANTSULAVA (Raekoja plats, purskkaevu ees)
12.40–13.00 TÜVKA rahvatantsu segarühm (Eesti)
13.00–13.20 Eesti Lennuaka­ deemia rahvatantsurühm Päkk­ pöörd (Eesti)
13.50–14.30 Tallinna Tehnikakõrg­ kooli tantsuansambel Savijalakesed (Eesti)

Kõik kontserdid on tasuta! Korraldajal on õigus teha kavas muudatusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.