"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn hakkab igal aastal 10 miljoni euro eest lasteaedu korda tegema (0)
15. juuni 2018
Scanpix/ pilt on illustreeriv

Linnavolikogu poolt vastu võetud Tallinna eelarvestrateegia aastateks 2019-2022 panustab enim teedesse, tänavatesse ja haridusse. "Alates 2019. aastast nähakse igal aastal ette 10 miljonit eurot lasteaedade korrastamiseks," ütles linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. "Investeerimistoetustest on märkimisväärsemad Tallinna linnahalli rekonstrueerimine, lauluväljaku renoveerimine, Kalevi staadioni rekonstrueerimine ning linnatranspordi investeeringud."

Eilsel ja ühtlasi hooaja viimasel Tallinna Linnavolikogu istungil kinnitati Tallinna eelarvestrateegia 2019-2022, mis on aluseks linna eelolevate aastate eelarvete koostamisel ning eelarve kulutuste kavandamisel linna tegevusvaldkondade ja struktuuriüksuste kaupa.

“Eelarvestrateegia perioodil, s.o 2022. aasta prognoos võrreldes 2018. aastaga, kasvavad linna põhitegevuse tulud 14,4% ning põhitegevuse kulud 12,7%. Investeeringute maht jääb vahemikku 118,6–125,9 miljonit eurot aastas,” selgitas Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. “Võõrvahendeid on kavas investeerimistegevusse kaasata igal aastal summas 35 miljonit eurot, säilitades linna netovõlakoormuse alla 40%,” lisas Kõlvart.

“Investeerimisprojektide ja antava sihtfinantseerimise kavandamisel on prioriteetsed valdkonnad teed ja tänavad ning haridus. Alates 2019. aastast nähakse igal aastal ette 10 miljonit eurot lasteaedade korrastamiseks,” ütles linnavolikogu esimees Kõlvart. “Investeerimistoetustest on märkimisväärsemad Tallinna linnahalli rekonstrueerimine, lauluväljaku renoveerimine, Kalevi staadioni rekonstrueerimine ning linnatranspordi investeeringud.”

Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik, opositsiooni esindajana ütles “Pealinna eelarve strateegias on mitmeid olulisi investeeringuid, kuid kahjuks puuduvad nende hulgast piisavad vahendid uute kooli- ja lasteaiakohtade loomiseks, eelkõige kiiresti kasvavates linnaosades ja asumites. Tallinn on jätkuvalt kiiresti kasvav linn ja seda tuleks meil investeeringute planeerimisel rohkem arvestada.”

Eelarvestrateegia perioodil on linnal kavas kaasata investeerimisel maksimaalses mahus Euroopa Liidust (EL) saadavat välisrahastust, tagades vastavate investeeringute linnapoolse omafinantseerimise. ELi eelarveperioodil 2014–2020 on linna peamine eesmärk olemasoleva linna asutuste taristu uuendamine ja arendamine, linna jätkusuutlikuks arenguks esmavajalike teede ja tänavate infrastruktuuri ehitus ning rekonstrueerimine, lasteaedade ehitus ja rekonstrueerimine ning kergliiklusteede rajamine. Samuti otsitakse võimalusi Tallinna innovaatiliste lahenduste teekaardi objektide elluviimiseks välisrahastuse toel.

Eelarvestrateegia perioodil on linna peamised eelarvepoliitilised eesmärgid: tagada igal aastal linna eelarve positiivne põhitegevuse tulem vähemalt mahus, mis katab võlakohustuste põhiosa tagasimaksed ja intressikulu; hoida põhitegevuse kulude kasv alla põhitegevuse tulude kasvu; hoida linna võlakoormus mõõdukal tasemel; tagada ja säilitada likviidsus, mis tagab katte vähemalt linna kahe nädala kulutustele.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.