“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Keskraamatukogu toob vajadusel raamatud koju (0)
18. juuni 2018
Scanpix

Keskraamatukogu toob raamatud, filmid, muusikariistad ja spordivahendid koju inimestele, kes on näiteks murdnud jalaluu või toibuvad operatsioonist.

Raamatukogu arendusjuhi Mari Sieberki sõnul saavad koduseinte vahele surutud tallinlased vaatamata tervisele ikkagi lugeda eesti, vene, inglise ja teistes keeltes raamatuid ja ajakirju, laenutada vaatamiseks filme, kuulamiseks muusikat ning kasutada muusikariistu või spordivahendeid. Kõike seda võimaldab keskraamatukogu pakutav koduteenindus. “Koduteenindus on kõigile tasuta,” ütles Sieberk. “Viime inimestele tellitu koju kord kuus. Korraga saab laenata kuni 30 teavikut. Raamatuid saab koju tellida nii telefoni kui e-posti teel.”

Probleem on Sieberki sõnul aga selles, et niisugust raamatukoguteenust vajavad inimesed ei tea sageli, et ka sel moel on võimalik raamatuid ja muud huvitavat endale raamatukogust tellida. 2017. aasta lõpu seisuga kasutas koduteeninduse võimalust ainult 40 lugejat ja see arv on võrreldes eelmise aastaga isegi kaheksa inimese jagu vähem. “Koduteeninduse lugejate vähenemise põhjuseks võib pidada pikaajaliste klientide vananemist ja manalateele minekut,” lausus Sieberk. “Kuna meie rahvastik vananeb, siis võib koduteeninduse vajajaid olla tunduvalt rohkem, kui praeguse lugejate arvu järgi arvata võiks. Vanemate inimeste ja nende pereliikmete hulgas oleks ilmselt vaja teavitustööd teha.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.