"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Perearst kinnipeetud roolijoodikutest: õudne, aga see on vaid jäämäe tipp (9)
25. juuni 2018
Scanpix

"Inimene, ehk on lõpuks aeg mõista, et alkohol ei ole mitte aktsiisipoliitika, vaid sinu tervis?!" kutsub perearst Karmen Joller eestimaalasi mõistusele. "Sa tead ise väga hästi, kui sa alkoholi kuritarvitad. Pöördu ometi arsti poole - meeleoluhäirete leevendamiseks on olemas ravimid! Otsi tuge lähedastelt! Kui oled alkoholi kuritarvitamisest loobuda proovinud kümme korda ja ebaõnnestunud, proovi ka üheteistkümnendat, kaheteistkümnendat või kahekümnendat korda! Ära anna alla!" Politsei tabas laupäeval 64 ja pühapäeval 86 joobes sõidukijuhti.

“Iga päev kirjutatakse uudistes, mitu joobes juhti on politsei kinni pidanud ja minus tekitab erilist õudu teadmine, et see on vaid jäämäe tipp. Kui rooli istun, on õõvastav mõelda, et minu ja mu kallite elu ja tervis liikluses ei sõltu ainult minu liikluskäitumisest,” kirjutab sotsiaalmeedias Tallinna Kivimäe Perearstikeskuse perearst Karmen Joller.

Ta näeb oma igapäevatöös liiga sageli valu, kurbust ja kahetsust, mida alkohol põhjustab rikutud tervise, hävitatud lapsepõlve, tapetud armastuse näol. “Inimene, ehk on lõpuks aeg mõista, et alkohol ei ole mitte aktsiisipoliitika, vaid sinu tervis?! Sa tead ise väga hästi, kui sa alkoholi kuritarvitad. Pöördu ometi arsti poole – meeleoluhäirete leevendamiseks on olemas ravimid! Otsi tuge lähedastelt! Kui oled alkoholi kuritarvitamisest loobuda proovinud kümme korda ja ebaõnnestunud, proovi ka üheteistkümnendat, kaheteistkümnendat või kahekümnendat korda! Ära anna alla!”

Ta teeb üleskutse: “Inimesed, teeme ise alkoholipoliitikat – näitame, et me oleme alkoholist tugevamad!”

“Protestime parem selle vastu, et meie lapsed alkoholi liiga kergesti kätte saavad ja et keelust hoolimata purjus inimestele alkoholi müüakse – teeme suu lahti, kui seda pealt näeme. Ja võtame ära autovõtmed purjus juhilt. Kui see ei õnnestu, anname teada politseile. Ja nii edasi.”

Ta soovitab hoida inimesi enda ümber õnnelikena ja olla armastavaks eeskujuks oma lastele. “Ehk saame siis ühel päeval lugeda ka positiivsemaid uudiseid.”

Politsei tabas pühapäeval liiklusest 86 joobes sõidukijuhti. Tabatud juhtidest kolmel lasub narkootikumide pruukimise kahtlus, ülejäänud 83 olid aga otsustanud mootorsõidukit juhtima asuda alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Kommentaarid (9)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

AlcoPone
1. juuli 2018 21:53
Ärge õpetage meid elama! Õppige ennem inimestele palka maksta.Sellist palka, mis võimaldaks teised huvid ja hobid. Hetkel on alko kõige soodsam meelelahus. Paljudtle on lausa ainus kättesaadav.
asd
2. juuli 2018 12:09
idioot oled. ükski rahapuudus ei aja kedagi täis peaga rooli. võib-olla käi rohkem jala, jääb ka "huvideks ja hobideks" rohkem raha.
Valitsuse eeskuju on nakkav;(
29. juuni 2018 15:26
Viimati õpetas meid ju Jaak Aab.
Kekerakonna
28. juuni 2018 21:12
pihta on ika väga palju vahtu pritsitud tänu peavoolu meedia õhutusele rahvus ringhäälingus ja laimukirjutustele kirjutavas meedias.Teaduslikult tõestatud,et 70-80 % rahvast usuvad meedias levitatavat propagandat.Kelle käes on meedia selle käes on ka riigis võim.Tõde pidi olema valus kuulata ja ei ole ka huvitav aga oskuslikult improviseeritud laimu levitamine ja ilus vale enamusele rahva massidest meeldib
Ants
27. juuni 2018 09:58
Karistust ei ole mingisugust. Kes vahele jääb , masin konfiskeerida . Kui keegi sõidab volitusega ja jääb purjus vahele , vastutab auto omanik. Tahaks näha , kaua jõutakse uusi masinaid osta.
inimkonnale
26. juuni 2018 02:48
31:Veinist 25 Veini juures ära mängi vaprat, sest vein on paljusid viinud hukatusse! 26 Sulatusahi proovib terast karastusvees, nõnda ka vein südameid ülbete tülis. 27 Vein on inimesele otsekui elu, kui seda juuakse mõõdukalt. Mis oleks elu ilma veinita? Vein on loodud inimestele rõõmuks. 28 Vein on südamele hõiskamiseks ja hingele rõõmuks, kui seda juuakse õigel ajal parajalt. 29 Vein kibestab hinge, kui seda palju juuakse, kihutab riidlema ja komistama. 30 Purjusolek suurendab albi viha eksisammuks, vähendab tema jõudu ja toob haavu. 31 Veinijoomingul ära laida ligimest ja ära põlga teda, kui ta on rõõmus! Ära ütle temale sõimusõna ja ära kimbuta teda võla nõudmisega!
Jeeeeh
4. juuli 2018 00:03
ja sa oled siin ka :O
to ...
25. juuni 2018 15:27
Nii rumalat , kadedat, haige suhtumisega kommenteerijat teist ei tea. Kulla inimene, kibestunud kaasmaalane, lõpeta kurja pritsimine. On teada ju, kes sa oled.
...
25. juuni 2018 13:36
see näitab jälle ilmekalt keskerakonna valitsuse läbikukkumist. rahavs on rohkem jooma hakanud...