"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Katse: autosse sissemurdmine võtab vaid 30 sekundit! (0)
29. juuni 2018
Scanpix

Eriti tähelepanelik tuleb olla suveüritusi külastades ning kaubanduskeskuste ja terviseradade parklates. Samuti ei ole tavatu, et ka tänavale pargitud autodesse sisse murtakse.

Seoses lähenevate suveüritustega tuletab If Kindlustus inimestele meelde mitte jätta autodes nähtavale isiklikke esemeid – autosse sissemurdmine võtab aega vaid loetud sekundid.

If Kindlustuse poolt tehtud eksperimentvideo näitab, kuidas auto küljeakna purustamine ja asjade vargus võtab aega vaid 30 sekundit. Videot autosse sissemurdmise eksperimendist on võimalik vaadata siit https://youtu.be/SVCpG1Gcyf8

“Meie statistika järgi on autoklaaside lõhkumise ja autodest varguste hooaeg just suvel ja suuremate ürituste ajal,” kommenteeris If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juht Taavi Kiibus. “Kutsume inimesi üles oma asju mitte nähtavale jätma, sest autosse jäänud isiklikud asjad äratatavad varastes soovimatut tähelepanu.”

Eriti tähelepanelik tuleb olla suveüritusi külastades ning kaubanduskeskuste ja terviseradade parklates. Samuti ei ole tavatu, et ka tänavale pargitud autodesse sisse murtakse. Võimalusel tuleks parkimiseks valida valgustatud tänavad või turvakaamerate vaatevälja jäävad alad.

Sõiduki küljeklaasi lõhkumisest ja kaduma läinud asjadest tuleks koheselt teavitada politseid hädaabinumbril 112.

“Inimeste teadlikkus on kasvanud ja tänu sellele on aastate jooksul langenud seda liiki varguste arv. Tänavu kuue kuuga teatati politseile igas kuus pea 30 juhtumist ehk keskmiselt langes iga päev üks inimene varguse ohvriks. Kui inimene ei jätaks ühtegi eset, ka pealtnäha väheväärtuslikku kotti, autos nähtavale kohale, siis neid juhtumeid oleks veel vähem,” kommenteeris Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Toomas Jervson.

Katkine küljeklaas vahetatakse If Kindlustuse kasko kliendile ilma omavastutuseta lähima koostööpartneri juures, nimekirja leiab aadressilt www.if.ee või helistades Kindlustustelefonile 777 1211.

Kui asjad varastatakse kindalaekast või pagasiruumist ja auto oli lukustatud, siis If Kindlustuse Superkasko Luxi olemaolu korral hüvitatakse ka varastatud esemete maksumus kuni 1000 euro väärtuses.

Nõuanded, kuidas ennetada autosse sissemurdmist:

•Sulge alati autouksed. Isegi korraks autost eemaldudes aktiveeri autoalarm.

•Ära unusta autosse väärtuslikke esemeid. Ka mõneks minutiks autost lahkudes võta alati kaasa telefon, rahakott ja muu väärtuslik. Spordi- või poekott pane tagaistmelt pakiruumi, soovitavalt juba enne parklasse sõitmist.

•Sulge autoaknad täielikult. Õhuvahe tõttu võib mõnedel sõidukitel salongianduri tundlikkus väheneda ja see jätab varastele rohkem aega tegutsemiseks.

•Hoia autosalong puhas – ka tühi kott või suitsupakk võib vargale paista atraktiivsena, et autoaken purustada.

•Teisaldatavad navigatsiooniseadmed võta kaasa, pane kindalaekasse või istme alla.

•Pargi hea nähtavusega ja valgustatud kohta, et auto ei jääks aedade, põõsaste või suurte autode varju.

•Kui märkad enda või kellegi teise auto ümber kahtlast tegevust, teavita politseid.

 

Ära jäta ka mobiiltelefoni autosse laadima – kindalaekasse viivad juhtmed või aknale kinnitatud navigatsiooniseadmete tarvikud ja videoregistraatorid võivad tõmmata tähelepanu.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.