"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Seitse kogupere tegevust Tallinna merepäevadel (0)
03. juuli 2018
Tallinna Merepäevad 2018

Tallinna merepäevad toimuvad juba 13. - 15. juulil tuues endaga põnevaid kontserte, meretegevusi ning meelelahutust ka pere pisematele.

Lastele mõeldud tegevusi leiab nii Vanasadamast, Lennusadamast,  Noblessneri sadamast kui ka Haven Kakumäe jahisadamast. Erinevatest sadamatest leiab nii mängualasid, seikluslikke radu kui ka õpetlikke töötubasid, kus on võimalik õppida uusi oskusi tervel perel. Siinkohal toome välja seitse põnevat tegevust lastele Tallinna merepäevadel.

1. Lennusadama lastealal rõõmustab kõigil kolmel päeval lapsi koeratüdruk Lotte, kes esitab üheskoos oma sõprade kärbes Jaagu ja mesilane Susumuga etenduse “Kahtlane haigus”. Kuna merelistes tegevustes on suur rõhk ennetusel, siis näitavad Lotte ja tema sõbrad koos Päästeametiga ka seda, kuidas hoiduda õnnetustest merel.

2. Lotte rõõmustab lapsi ka Vanasadamas. Laupäeval, 14. juulil toimub suur Lotte kontsert, kus esitusele tulevad Priit Pajusaare laulud muusikalidest “Detektiiv Lotte”, “Lotte Unenäomaailmas” ja “Kosmonaut Lotte” ning teleseriaalist “Lotte lood”. Laule esitlevad armastatud näitlejad Helena Pruuli, Priit Strandberg, ETV lastekoor ning paljud teised.

3. Vanasadamas on kõigil päevadel avatud Raamatukogubuss Katariina Jee, kus toimuvad kirjanduslikud mängud, meisterdamised jm tegevused. Laupäeval ja pühapäeval toimub seal ka Tallinna Loomaaia vee-elanike teemaline töötuba.

4. Nutikalt Nutikata kogupere seiklusmängud ootavad laupäeval Noblessneri sadamas ja pühapäeval Haven Kakumäe sadamas. Mängud sisaldavad erinevaid nutikust nõudvaid ettevõtmisi, kus väljakutsed tuleb lahendada üheskoos pead kokku pannes. Seiklusmäng on hea viis aja veetmiseks ning perekondlike suhete arendamiseks.

5. Vanasadamas, Haven Kakumäel, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus on lastele nautimiseks üles seatud ka batuudid ja teised atraktsioonid, kus jagub seiklemist terveks päevaks.

6. Lennusadamas saab laupäeval nautida Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli õpilaste kontserti, kus noored artistid esitavad laule muusikalidest nagu “Oliver!”, “Annie”, “Grease”, “West Side Story” jne.

7. Pühapäeval on huvilised oodatud Haven Kakumäe alale kuulama Taisi laululaste esinemist.

Selleks, et külastajatel oleks võimalik külastada võimalikult palju erinevaid sadamaid ning saada parim kogemus Tallinna merepäevadelt, on erinevate sadamate vahel võimalik liikuda meretaksoga. Samuti sõidab laupäeval ja pühapäeval sadamate vahel ka ajutine tasuta bussiliin nr 81 Kakumäe sadam – Reisisadam.

Meretakso sõidusuunad ja bussigraafik: http://tallinnamerepaevad.ee/et/uudised/17-juuli/1089-meretakso-soidusuunad

Tallinna merepäevad on Eesti suurim mere- ja perefestival.  Kokku leiab sündmusi kolme päeva jooksul neljast sadamast: Vanasadam, Lennusadam, Haven Kakumäe jahisadam ja Noblessneri sadam. Festival toimub 13. – 15. juulini.

Programm: www.tallinnamerepaevad.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.