"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Saaremaal toimub lähipäevil rattaretk "Tahan sõita ohutult!" (0)
12. juuli 2018
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Reedel, 13. juulil stardib Kuressaare Kuursaali eest 18. rattaretk "Tahan sõita ohutult!", millega Politsei- ja Piirivalveamet ning mitmed Eesti ettevõtted propageerivad ohutut jalgrattaga liiklemist.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Meelis Juhandi ütles, et jalgratturite ohutus sõltub suuresti liiklejate teadlikkusest ja oskusest üksteisega arvestada. “Sama oluline nagu see, et kaasliikleja ratturit märkab, on ka jalgrattaga sõitja enda turvalisus ning ohutusreeglite tundmine. Reedel startiva rattaretkega soovimegi tähelepanu juhtida sellele, et ohutuks sõitmiseks saavad liiklejad väga palju ära teha,” märkis Juhandi.

Paraku näitab liiklusstatistika, et jalgratturitega juhtunud õnnetuste arv on tänavu tõusuteel. Sel aastal on liikluses hukkunud kaks ning viga saanud 100 jalgratturit. Mullu oli sama ajaga viga saanud 83 jalgratturit ning surma ei olnud neist õnneks keegi saanud.

Kahepäevase rattaretke eesmärgiks on juhtida autojuhtide ja avalikkuse tähelepanu jalgratturite ohutule liiklemisele suurematel maanteedel. Samuti olla eeskujuks, kuidas peaks olema jalgrattur liikluses varustatud, hästi nähtav ning kuidas peaks sõitma suure liiklusega maanteedel grupis.

Reedel pakutakse Kuressaares ja laupäeval Orissaares kohalikele inimestele võimalust tasuta kontrollida oma kaherattalise sõbra korrasolekut ning vastavust seaduse nõuetele. Koos Maanteeametiga veendutakse, et jalgratas on sõidukõlbulik ja sel on küljes kõik kohustuslikud osad nagu tuled, signaalkell ja helkurid. Lisaks on kõigil huvilistel võimalik panna oma liiklusteadmised ja jalgrattasõiduoskused proovile vigurrajal.

Rattaretk “Tahan sõita ohutult” toimub viie Eesti organisatsiooni koostööprojektina. Projektis löövad kaasa Omniva, Regio, Falck Autoabi, Maanteeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet. Ühisel retkel osaleb sadakond ratturit, kes läbivad Saaremaal ja Muhumaal üheskoos üle 200 kilomeetrit teid. Ohutu rattasõidu toetuseks tervitavad retkel osalejaid ka kohaliku omavalitsuse esindajad.

Rattaretke algus:
13. juulil kell 9.30 start Kuressaare Kuursaali ees.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.