"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tammsaare tee – Tondi – Rahumäe ristmikul muutub liikluskorraldus (0)
13. juuli 2018
Scanpix/foto on illustreeriv

Esmaspäeval, 16. juulil  alustatakse A. H.  Tammsaare tee – Tondi tn – Rahumäe tee ristmiku II etapi ehitustöödega, mille käigus muudetakse ajavahemikul 16.07.18 – 22.07.18  ristmiku liikluskorraldust. Bussiliinid nr 23 ja 61 on suunatakse ümbersõidule.

A.H. Tammsaare tee – Tondi tn – Rahumäe tee ristmiku laiendamise ehitustööde käigus muudetakse ristmiku liikluskorraldust. Mustamäe – Ülemiste suunal on tagatud kaks sõidurada ning Ülemiste – Mustamäe suunal üks sõidurada. Tondi tn linnast väljuv suund on suletud. Rahumäe tee linna sisenevalt suunalt on võimalik teostada ainult parempööret. Nimetatud ajavahemikul on ristmikul vasakpöörded keelatud. Ümbersõiduks on võimalik kasutada ümberkaudseid tänavaid.
 
Autobussiliinid nr 23 ja 61 on suunatud ümbersõidu marsruudile.
 
Liin nr 23 on Kadaka liiklussuunal suunata ümbersõidule Tondi tänav, Linnu tee, Nõmme tee, A. H. Tammsaare tee ja Rahumäe tee, tehes ümbersõidul peatuse Linnu teel Västriku peatuses nin Bussijaama suunal ümbersõidule Rahumäe tee, Tervise tänav, Retke tee, Nõmme tee, Linnu tee ja Tondi tänav, tehes ümbersõidul peatused Retke teel Lastehaigla ja Retke tee peatustes ning Linnu teel Västriku peatuses.
Liin nr 61 on suunatud ümbersõidule A. H. Tammsaare tee, Rahumäe tee, Tervise tänav, Elektroni tänav, Rahumäe tee ja Tervise tänav, tehes ajutise Energia peatuse Rahumäe teel peale Elektroni tänava ristmikku.
 
Ehitustööde tulemusena rajatakse A.H Tammsaare teel Järvevana tee suunas liikuva liikluse läbilaskevõime suurendamiseks lisasõidurada Rahumäe tee poolsele küljele. Lisaks tee-ehituslikele töödele rekonstrueeritakse ristmikul tänavavalgustus ning foorisüsteemid. AS Tallinna Vesi finantseerimisel korrastatakse veevarustuse- ja kanalisatsioonitrassid.
 
Tööde tellija on Tallinna Kommunaalamet, projekteerija K-projekt OÜ, ehitustöid teostab AS TREF Ehitustööde lepinguline tähtaeg on käesoleva aasta 16. september. A.H. Tammsaare tee avatakse täismahus liiklusele 31. august 2018. Ehitustööde lepinguline kogumaksumus on ca 1,97 miljonit eurot.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.