"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti ostis Roomasse saatkonnahoone (0)
18. juuli 2018
Scanpix

Välisministeerium ostis juunis Eesti saatkonnale Itaalia pealinnas Roomas omaette hoone.

Käesoleva aasta juunis jõudis tõepoolest lõpule Rooma saatkonnahoone ostu protsess. Hoone ostmiseks eraldas valitsus välisministeeriumile möödunud aasta novembris 5 miljonit eurot,” vahendas BNS ministeeriumi pressiesindaja Sten Otsmaa sõnu.  

Tema sõnul on tegemist umbes 500-ruutmeetrise hoonega, mida on vaja veel kohandada saatkonna ruumidele sobivaks.

Välisministeeriumi eelmise aasta sügisel valitsusele esitatud selgituste kohaselt oli Rooma kinnisvaraturule tulnud hiljuti hoone, mis sobiks ministeeriumi hinnangul hästi saatkonnahooneks. Hoones on esindusürituste korraldamise võimalus, sellel on mitu eraldi sissekäiku, sinna saab rajada eraldi konsulaarala ja turvaala ning konsulaarala, vastuvõtuala ja administratiivala on võimalik üksteisest eraldada. Hoones on ka piisavalt kontoripinda ning see on võimalik nõuetekohaselt turvaliseks muuta. Ka rõhutas ministeerium, et hoone on hiljuti renoveeritud ja see ei vaja täiendavalt suuri investeeringuid.

“Rooma suursaatkonna praegused ruumid ei vasta enam suursaatkonna vajadustele. Seetõttu on välisministeerium Roomas suursaatkonnale uut asukohta otsinud juba pikalt ja otsingud on ka praegu aktiivselt käimas,” ütles ministeeriumi pressiesindaja Sandra Kamilova 9. novembril BNS-ile.

Ostetud hoone asub Rooma esinduslikus saatkondade piirkonnas, selle naabruses on Uus-Meremaa, Kanada, Hiina saatkond, Austria esindus Püha Tooli juures ja Vene kaubandusesindus. Samasse piirkonda jäävad veel Maroko, Kongo, Leedu, Sri Lanka ja Makedoonia saatkond. Hoone on hästi ligipääsetav ka ühistranspordiga.

Hoone kasulik pind on ligi 492 m2, lisaks 96 m2 terrass ja väike hooviala. Hoone on ehitatud 19. sajandi alguses ning 2009. aastal täies mahus renoveeritud, paigaldati uued tehnosüsteemid ja uus lift. Hoone seisukord on hea, fassaad on heas korras, hoone uksed ja aknad on korralikud. Tegu on eraldiseisva hoonega, mida piirab korralik aed. Hoovis on võimalik turvaliselt parkida saatkonna sõidukeid, edastas välisministeerium.  

Ministeeriumi novembrikuise hinnangu kohaselt läheks projekt kokku maksma umbes 5,8 miljonit eurot, kuna ostuhinnale lisanduksid kulutused konsulaarala rajamiseks ja muudeks väiksemamahulisteks ehitustöödeks, saatkonnahoone sisustamiseks, turva- ja sidesüsteemide ning turvaala rajamiseks kogumahus. Selliste kulutuste katmise vajadusega on välisministeerium saatkonnahoone ostu korral arvestanud.

Välisministeeriumi ülevaate kohaselt on ministeerium Roomas saatkonnale uut hoonet aktiivselt otsinud alates 2014. aasta sügisest. Üle on vaadatud kokku umbes 75 objekti.

Eesti saatkonnas Roomas töötab praegu pidevalt kaheksa inimest – kuus välisministeeriumi teenistujat ja kaks maaeluministeeriumi teenistujat, kes esindavad Eestit ÜRO Toidu ja Põllumajanduse Organisatsioonis (FAO), mille peakorter asub Roomas. Periooditi töötab saatkonnas ka politsei- ja piirivalveameti esindaja.

“Saatkonna töötajate arv uutesse ruumidesse kolimise tõttu ei muutu,” märkis Otsmaa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.