"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinn nõustub Maarjamäe memoriaali munitsipaalomandisse võtmisega (1)
26. juuli 2018
Scanpix

Tallinna linnavalitsus nõustub maa-ameti ettepanekuga anda Maarjamäe memoriaaali reformimata maa munitsipaalomandisse tingimusel, et memoriaali remondiks ja jooksvaks korrashoiuks eraldatatakse Tallinna linnale riigieelarvest täiendavat raha.

Munistipaalomandisse määratakse Pirita tee 76a maatükk Kesklinna linnaosas ligikaudse pindalaga 6767 ruutmeetrit, Pirita tee 76b maatükk ligikaudse pindalaga 3076 ruutmeetrit ja Pirita tee 76c maatükk ligikaudse pindalaga 31 370 ruutmeetrit.

Tallinna Kesklinna valitsus peab esitama 1. septembriks taotluse keskkonnaministeeriumile memoriaali remondi- ja korrashoiukulude rahastamiseks ning korraldus tuleb Tallinna linnavaraametil teatavaks teha maa-ametille, keskkonnaministeeriumile ja Tallinna Kesklinna valitsusele.

Maarjamäe memoriaal on Tallinnas Kadrioru  asumis Pirita tee ääres asuv kompleks, kuhu kuulub mitmesuguseid mälestusmärke. Maarjamäe memoriaal avati 1975. aastal kui mälestusmärk “neile, kes võitlesid Eesti vabaduse eest.”  

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
27. juuli 2018 19:11
http://diletant.media/articles/41238461/ 1939. aasta 2. juuni kokkulepe, Briti garantiid ja sellest lähtuv Baaside leping. http://www.trueinform.ru/modules.php?name=News&sid=46798#h-1 USA suursaadik Davise raamat “Missioon Moskvas”.