"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
SA Kiusamisvaba Kool kuulutab välja suhtluskultuurikuu (0)
30. juuli 2018
Scanpix/ pilt on illustreeriv

Sihtasutus Kiusamisvaba Kool kutsub inimesi üles tähistama augustis suhtluskultuurikuud ning pöörama tähelepanu kultuuripärandile. 

“Kui meie soov ühiskonnana, seahulgas kooliperedena on, et kiusamist, sallimatust, halvustamist oleks vähem, et selle tõttu kannatataks vähem, siis millist uut suhtluskultuuripärandit me peame tulevastes täiskasvanutes arendama, milliseid oskuseid õpetama, et selle tulemuseks oleks kiusamisvaba suhtluskultuur,” sõnas sihtasutuse koolitusjuht ja juhatuse liige Kristiina Treial. “Kõigi suhtluskultuurikuu tegevuste ja üleskutsetega sellele küsimusele vastuseid ja lahendusi püüamegi ühiselt otsida,” edastas sihtasutus, vahendas BNS.

Teemakuu lähtub mõistmisest, et kultuuripärand on ka meid ümbritsev suhtluskultuur ehk meie ühiskonnale iseloomulik, vanematelt lastele, õpetajatelt õpilastele, eeskujudelt järgijatele edasi antav suhtlemise viis ja oskused. Ka seda kultuuripärandit on võimalik arendada, kujundada, sellega mängida, seda jäädvustada ja edendada, mh läbi teadliku väärtuskasvatuse või kiusuvastaste hoiakute kujundamise.

Suhtluskultuuri kuu tähistamiseks on sihtasutus oma veebilehel avaldanud juhised paremaks ja kiusuvabamaks suhtluskultuuriks. Suhtluskultuur on arutluse all 10.-11. augustil Paides toimuval Arvamusfestivalil.

Ka korraldab sihtasutus kiusuvabale suhtluskultuurile tähelepanu tõmbamiseks nii noortele suunatud meemikonkursi kui ka lapsevanematele jt täiskasvanutele suunatud õpitubade sarja. Meemikonkurss “Suhtle vabalt – kiusuvabalt!” on suunatud 13-18-aastastele noortele. 8. augustini kestvale konkursile on oodatud kiusamist, eeskätt aga kiusamisvastast sõnumit kajastavad internetimeemid.

Augustikuu jooksul viib SA Kiusamisvaba Kool neljas Eesti linnas läbi õpitoad, kus võimalus saada uusi teadmisi ja oskuseid, et toetada last, kes puutub kokku kiusamisega. Õpitoad leiavad aset ajavahemikul 6.-17. augustini Paide, Narva, Võru ja Pärnu Uuskasutuskeskustes.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.