„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
GALERII! Ironman Tallinn peakorraldaja: võistluse ettevalmistus kestab sportlastele vähemalt kolm kuud (0)
04. august 2018
Albert Truuväärt

"Eesti kui regioon on Ironman`i võistluseks kindlasti valmis. Võistlusele on registreerunud 1400 osalejat, kellest 1100 tuleb väljaspoolt Eestit, mis näitab seda, et sportlastel meeldib Eestisse tulla," ütles Ironman Tallinn peakorraldaja Ain-Alar Juhanson. "Ka koostöö Tallinna linnaga oli meil väga hea, isegi kõige keerulisemate trasside läbiarutamisel."

Ironman Tallinn peakorraldaja Ain-Alar Juhansoni sõnul on Ironman Eestis esmakordselt, kuigi suurvõistlust on mujal maailmas peetud pea 40 aastat. Võistlus on alguse saanud Hawailt ja vallutanud nüüdseks kogu maailma.

Vaata galeriid (42)

Koostöös saab teha suuri asju

“Meie oleme oma Ironman`i tiimiga näinud pea kaheksa aastat vaeva selleks, et võita üheltpoolt Ironman`i usaldus korraldajana aga ka tõestada seda, et Eesti on õige piirkond ja koht, kus saaks ka tulevasi võistlusi korraldada,” ütles Juhanson.

Oluliseks partneriks kogu korralduse juures oli Juhansoni sõnul Tallinna linna juhtkond, kellega koostöös leiti ka kõige keerulisematele küsimustele lahendused. “Mul on hea meel täna tõdeda, et Eesti kui koht ja regioon on selleks sündmuseks valmis. Ka koostöö Tallinna linnaga oli meil väga hea, isegi kõige keerulisemate trasside läbiarutamisel. Minu meelest saab ainult sellisel tasandil koostööd tehes teha suuri asju,” lisas Juhanson.

Kirju seltskond

Tallinnase tullakse Juhansoni sõnul kokku võistlema pea 56 erinevast riigist – näiteks Austraaliast, Hiinast, Jaapanist ja Ameerika Ühendriikidest. “Eestisse kohale tuleb väga kirju seltskond sportlasi aga kõige suurema meeskonnaga tullakse Eestisse Venemaalt, kus on kirjas pea 300 inimest. Ka Jaapan on sellel aastal eriti suure koosseisuga esindatud, üks põhjus selles võib olla ka see, et läbi Soome on neil mugav reisida,” selgitas Juhanson.

Juhansoni sõnul on Ironman`il läbi aegade olnud ka edukaid eestlasi, seda nii harrastus- kui professionaalsete triatloni võistlejate hulgas.

“Eestlaste seas on olnud mitmeid Ironman`i võitjaid nii proffide kui amatööride hulgas. Nii nagu igal aastal, käib ka sellel aastal Eestis võitlus Ironman Hawai võistlusele pääsemise nimel ja selle eesmärgiga on ka paljud eestlased starti tulemas,” selgitas Juhanson.

Linn aitab logistiliselt

Võistluse korraldamist Tallinna linna südames peab Juhanson aga oluliseks logistiliseks nüansiks, sest nii suure hulga inimeste jooksutamine ühest kohast teise oleks mõeldamatu.

“Veekogu olemasolu ja lähedus on kindlasti kogu võistluse jaoks oluline. Lisaks sellele on Ironman võistluse stardi alguseks kell 6:30, mis tähendab seda, et transport ja majutus ning võimalus kiiresti stardipaika jõuda, peaks olema käe –jala juures,” jätkas Juhanson.

Selleks, et pea 1400 osalejat ja 3000 vaatajat jõuaksid õigeks ajaks kohtadele on Juhansoni sõnul vajalik, et kogu sündmus toimuks võimalikult linna keskel.

“Inimesed peavad saama kiiresti liikuma ja jõudma õigeks ajaks nii starti kui ka pealtvaatajatena oma kohtadele,” kirjeldas Juhanson.

Samuti leiab ta, et Ironman`i skaalaga sündmus väärib oma mastaapidelt linnakodanike ees võistlemist. “Vabaduse väljak on spordiürituste finišina ennast juba palju tõestanud,” ütles Juhanson.

Distants nõuab treenitust

Distantsile võistlema tulevad sportlased peavad Juhansoni sõnul olema kindlasti vähemalt kolme kuulise ettevalmistusega ja tugeva taustaga tegijad.

“Öeldakse, et vähemalt kolm kuud peaks olema võistlejal spetsiifilist ettevalmistust ja ka tugev taust, sest distants on päris pikk,” selgitas Juhanson ja lisas, et see on ka üks põhjus, miks registreeritakse ennast võistlusele juba aasta ette.

“Plaan tehakse juba varakult ära ja siis saab kogu sündmuseks juba aasta otsa treenida ja ennast ette valmistada,” lisas Juhanson.

Juhansoni sõnul võivad võistlema tulla kõik kes soovivad, kuid võistlussoovi peaks tema sõnul korralikult läbi mõtlema. “See ei ole niisama, et jooksen 10 km ära, sellel võistlusel peab suutma ikka palju ette planeerida ja kindlasti on ka eelnev füüsiline ettevalmistus oluliseks nüansiks,” ütles Juhanson.

Ironman triatlon koosneb 3,86 kilomeetrisest ujumisest, 180,25 kilomeetrisest rattasõidust ja 42,2 kilomeetrisest maratonist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.