"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Politico: Putin pakkus Helsingis Trumpile relvastuse vähendamise kava (0)
08. august 2018
Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin tegi 16. juuli Helsingis USA presidendile Donald Trumpile hulga ettepanekuid relvastuse edasiseks vähendamiseks, kirjutas portaal Politico teisipäeval.

Portaali kätte jõudis venekeelne dokument pealkirjaga “Dialoog relvastuskontrolli küsimuste üle”, mille Putin andis Trumpile, vahendas BNS.

“Dokumendi Politicole edastanud inimene ütles, et sai selle Venemaa ametlikult esindajalt, kes ütles, et see anti Helsingis Trumpile,” seisis portaalis.

Muu hulgas “pakutakse Vene dokumendis viieks aastaks niinimetatud uut strateegilise ründerelvastuse piiramise lepingut”. Praeguse kehtivus lõppeb 2021. aastal. Dokumendis “osutati hulgale valdkondadele, kus mõlemad riigid saavad tuumaohu kahandamiseks tööd teha”.

Selles rõhutatakse, et Moskva kinnitab oma kesk- ja lühimaarakettide lepinguga võetud kohustusi ning kaalutakse uue kosmoselepingu sõlmimise väljavaateid, ettepanekuga relvi kosmosesse mitte paigutada.

Vene ettepanekud puudutavad ka pingeid Ida-Euroopas ja näevad ette “meetmed, mis võimaldaks vältida vahejuhtumeid sõjalise tegevuse käigus Euroopas, suurendades samal ajal usaldust ja läbipaistvust sõjalises valdkonnas”, tsiteeris väljaanne dokumenti.

Venemaa kutsus niisamuti üles “algatama asjatundjate konsultatsioone olukorda kõigutavate relvaliikide osas, mida peaks arvestama relvakontrolli mehhanismis”.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.