"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Seitsmes mitmike kokkutulek jagas ellujäämispraktikaid (0)
11. august 2018
Dmitri Povilaitis

Eesti Vabaõhumuuseumis toimus seitsmes mitmike kokkutulek, kus jagati lastele ja vanematele ellujäämiseks tarvilisi teadmisi. 

Sündmus tõi kokku kaksikuid ja kolmikuid ning nende õdesid-vendasid kasvatavad pered.
Vaata galeriid (29)
“Nutiilmas ja päris elus lahendatakse keerulisi olukordi erinevalt. Päris elus ei saa nt õnnetuse korral pausi nuppu vajutada, vaid on vaja eelnevaid teadmisi, mis õigel hetkel meenuksid ja hädast välja aitaksid, seda näiteks nii metsa eksimise, mõne vigastuse kui vale aine neelamise korral. Ka vanemad võivad leida end olukorrast, kus on vaja kiirelt reageerida, et laste tervist hoida. Seega ohutusalast teavet ei ole kunagi liiga palju,” rääkis korraldustiimi liige Kadri Talva-Ots kokkutuleku seekordsest teemavalikust.
 
Täna said pered läbi mängida erinevaid ohtlikke olukordi ja panna end proovile nii Korrus3 kui FC Flora treeneritega. Täiendada sai ka oma igapäevafüüsika teadmisi Hullude Professoritega. Lisaks sellele lauldi, mängiti ja tehti palju muud põnevat.
 
Kõige väiksemaid ootas rahulik beebiala, kus sai puhata, süüa ja mähkida.

Lisaks põnevatele ja praktilistele töötubadele said lapsed palju lustida. Keha sai kinnitada traditsioonilisel ühispiknikul, mille lõouks prooviti ka sel korral mahutada kõik pered ühisele fotole.
 
“Meie kogukonna jaoks on sündmus oluline, sest pered ootavad väga omavahelist kohtumist ja mitmike kasvatamise praktikate jagamist. Ühise jututeema leiavad kiirelt eri vanuses laste vanemad ning lapsed omakorda tunnevad end mõnusalt, sest nad ei ole seltskonnas erandid oma sarnase õe või vennaga,” sõnas korraldustiimi liige Mirjam Treiel.
 
Möödunud aastal osales mitmike kokkutulekul 200 perekonda. Mitmike kokkutulekut korraldavad kolm naist, kel endil täiesti keskmine mitmikepere – kaksikud ja nende õed-vennad.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.