"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
FOTOD! Käsmus avati üheteistkümnes põhjamaise muusika festival Viru Folk (0)
12. august 2018
Ain Saarna

Käsmus toimuv Viru Folk on tänavu pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kolme päeva jooksul esineb seal enam kui 300 Eesti artisti.

Vaata galeriid (21)

Eesti 100 programmi kuuluva festivali kava on Eesti-keskne. Seda kõigis oma valdkondades, ennekõike aga muusikas. Esmakordselt on peaaegu kõik esinejad eestimaised. Üksnes tervituskontserdid kolmelt lähinaabrilt toovad programmi pisut teistlaadset temperamenti.

Eesti muusikute esindus on  väga mitmekülgne, ühest küljest müristav Metsatöll, teisalt malbed Naised Köögis. 

Ansambel KIRIKO (Henry Laks, Heini Vaikmaa, Raul Vaigla, Toomas Rull ja Margus Põldsepp) valmistub  oma esimeseks suureks kontserdiks, mis leiab aset Viru Folgi pealaval pühapäeval kell 15:00. Need kõik on mehed, kes andnud aastakümnete jooksul sadu kontserte oma hittkollektiivide Seitsmes Meel, Mahavok, Ultima Thule ja Untsakad koosseisus. Nüüd on nad ülikogenud muusikutena koondunud üheks võimsaks löögirusikaks folkroki žanris. “See on Eesti koondis!”, kommenteeris kooslust Henry Laks.

Mõnusaid muusikaelamusi pakuvad ka Marko Matvere & VLÜ, Tom Valsberg & Väelaulud, Svjata Vatra, Kukerpillid, Puuluup, Mandotrio, Trio Romansid, Sibul & Tuksam, Sööt & Maaker, Lauri Saatpalu, Andres Roots. Üle mitme aasta on kohal taas Jalmar Vabarna, seekord kollektiividega Klapp ja Zetod. Väliseestlaste loodut tutvustab Peeter Kopvillemi looming, ette kantuna paljude publiku poolt armastatud kodueesti muusikute poolt.

Viru Folgi programmis avavad eestlaste olemust ka filmid ja teatrietendused, kaunis Eesti käsitöö ja head Eesti toidud, laste rõõmuks on kohal Lotte koos sõpradega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.