"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Briti parlamendi ees rammis auto jalakäijaid, kaks sai vigastada (0)
14. august 2018
Scanpix

Auto sõitis Briti parlamendi ees jalakäijate ja jalgratturite sekka ning paiskus siis vastu turvatõkkeid, politsei käsitleb vahejuhtumit terrorina.

 

 

Hõbedast Ford Fiestat juhtinud 20. eluaastates mees peeti terrorismis kahtlustatuna kinni. Rünnakus sai kannatada kaks inimest, kuid võimude sõnul kummagi elu ohus ei ole, vahendas BNS.

Relvastatud politsei piiras sündmuskoha sisse ning palus inimestel sellest eemale hoida. Lähedalasuv Westministeri metroojaam suleti.

Mitme pealtnägija sõnul oli juhi tegevus tahtlik.

“Auto sõitis suurel kiirusel lordidekoja lähedal turvatõketesse. Juht autost ei väljunud. Valvurid hakkasid karjuma inimestele, et nad eemale liiguksid,” ütles üks pealtnägijaist.

Relvastatud politsei piiras turvatõkete auto viivitamatult sisse ja suunas relvad teksades ja mustas jakis juhile, kes sõidukist välja tõmmati ja käeraudu pandi.

Intsident kasvatas pingeid linnas, kus vähem kui 18 kuu jooksul on toime pandud neli autorünnakut.

Eelmisel aastal sõitis 52-aastane islamiusku läinud britt Khalid Masood Thamesi sillal jalakäijate sekka ja pussitas parlamendihoone ees valvanud politseinikku. Rünnakus sai surma viis ja vigastada umbes 40 inimest, politsei lasi Masoodi maha.

Hõbedane Ford Siesta põrkas parlamendi ees kokku mitme jalakäija ja jalgratturiga ning paiskus siis vastu turvapiiret. Kedagi teist autos ei viibinud.

Vahejuhtumis sai viga kaks inimest, nende seisund ei ole eluohtlik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.