"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
FOTOD: Ratturid tähistasid 20. augustit Tartu-Tallinn rattasõiduga (0)
21. august 2018
Gloria-Maria Koppa

Toompeale jõudsid osalejad Nunne tänava ja Pika jala kaudu, kus oli võimalik end proovile panna rattamaailmas tuntud 600 meetrisel munakivikattega tõusul. 

Eile, 20. augustil toimus Gran Fondo Estonia Tartu-Tallinn 238 kilomeetri pikkune rattasõit, mille finiš oli Toompeal.  

Vaata galeriid (27)

Tartust kell 8 startinud osalejad pidid peaaegu terve teekonna vihma trotsima tähistades rattasõiduga Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeva. 

Gran Fondo Estonia ehk ühine suur Eesti rattasõit on spordiklubi TriSmile korraldatav rattasündmus alates 2015. aastast, mis on osalejad toonud Tallinnast Tartusse just 20. augustil, Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeval. 

Eesti Vabariigi juubeliaastal toimus rattasõit vastupidises suunas ehk Tartust Tallinna. Toompeale jõudsid osalejad Nunne tänava ja Pika jala kaudu, kus oli võimalik end proovile panna rattamaailmas tuntud 600 meetrisel munakivikattega tõusul. 

Tamsalus toimus vahepeatus ning toitlustamine ja lühema maa (131 km) ehk Medio Fondo Estonia lõpetamine. Kiirematel kulus teekonna läbimiseks 7 tundi ning viimasel temporühmal üle 9 tunni. Rattasõidu lõpetasid Eesti meister triatlonis Henry Räppo, Raivo E. Tamm ja paljud ratta- ja triatloniharrastajad ka Lätist ja Venemaalt.

“Gran Fondo Estonia on leidnud oma koha ratturite, triatleetide ning paljude sportlike inimeste kalendris. Igaühel on täisteenindus ja turvatud rada sündmusel, mis pole pole võistlus, vaid ühine pikk rattasõit igaühele sobivates temporühmades,” ütles peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.