"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus jättis mõrvasüüga kurikamehe vahi alla (0)
21. august 2018
Scanpix

Tallinna ringkonnakohus jättis täna vahi alla oma naistuttava mõrvas süüdistatava Urmas Einroosi, kes sai kurikuulsaks juba enne mõrvasüüdistust.

Einroos vaidlustas Harju maakohtu 18. juuli määruse, millega esimese astme kohus oli jätnud ta vahi alla. Tallinna ringkonnakohus leidis teisipäeval, et maakohtu lahendi muutmiseks puudub alus. Kohtuprotsess Einroosi üle algab 6. septembril, vahendas BNS.

Süüdistuse kohaselt pani 44-aastane Einroos 2016. aasta 5. mail kell 17 Tallinnas Laagna teelt Võidujooksu tänavale suunduval juurdesõiduteel toime avaliku korra raske rikkumise. Nimelt väljus ta enda sõidukist Kia Sorento ning võttis kaasa kurika, millega hakkas ähvardama teises autos olnud meest. Lisaks ähvardas ta kannatanut tema vara rikkumisega.

Juhtunu uurimiseks alustas Põhja prefektuur kriminaalmenetlust ning mees kuulati kahtlustatavana üle. Kuna kahtlustatav ei olnud varem kriminaalkorras karistatud, siis kohaldati tema suhtes tõkendina elukohast lahkumise keeldu. 

Lisaks sellele süüdistatakse meest selles, et mullu 13. augustil peksis ta piinamise eesmärgil mitme tunni jooksul Tallinnas Vabaduse puiestee tänaval asuva elumaja korteris naist, kellega on ta varasemalt lähisuhtes olnud. Menetluse käigus kogutud tõendid viitavad sellele, et pärast peksmist ja vägistamist viis ta autoga naise Paunkülas asuva veehoidla äärde, kus jätkas naise peksmist ning lõpuks kägistas ta.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokurör Natalia Miilvee ütles, et uurimisversiooni kohaselt soovis süüdistatav varalist kasu saada. „Meie andmetel on naine mehe kasuks testamendi teinud,“ selgitas prokurör.

Samuti süüdistatakse meest selles, et ta röövis naiselt sularaha ja vääriskiviga kuldsõrmuse. 

Süüdistatav viibib kohtu loal vahi all alates mullu 15. augustist. Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo mõrvagrupp. Mehele on esitatud süüdistus kehalises väärkohtlemises, vägistamises, vabaduse võtmises seadusliku aluseta, röövimises, avaliku korra raskes rikkumises ning mõrvas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.