"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Narvas riigilipu porilompi trampinud mees peab karistuseks tööd tegema (0)
21. august 2018
Scanpix

Kohus karistas meest seitsmekuulise vangistusega, millele liideti varasema süüteo eest määratud, kuid osaliselt kandmata karistusosa. Trellide taha mehel siiski minna ei tule, kuna kohus asendas vangistuse kohustusega teha kahe aasta jooksul 386 tunni ulatuses ühiskondlikult kasulikku tööd.

Viru maakohus karistas kiirmenetluse korras töökohustusega meest, kes viskas taasiseseisvumispäeval Eesti riigilipu porilompi ja trampis selle peal.

Politsei sai esmaspäeva hommikul kella 10 paiku teate, et Narvas Peetri platsil viskas mees Eesti riigilipu porilompi ja trampis selle peal. Teatele reageerinud politseinikud pidasid 42-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ja toimetasid ta arestimajja kainenema.

Ida prefektuuri teatel käivitas politsei kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb Eesti Vabariigi ametliku sümboli teotamist. Teisipäeval oli mees juba Viru maakohtu ees ja võttis kiirmenetluse korras vastu karistuse. Kohus karistas meest seitsmekuulise vangistusega, millele liideti varasema süüteo eest määratud, kuid osaliselt kandmata karistusosa. Trellide taha mehel siiski minna ei tule, kuna kohus asendas vangistuse kohustusega teha kahe aasta jooksul 386 tunni ulatuses ühiskondlikult kasulikku tööd.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.