"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mikko valitsuse eelnõust: palgalõhe vähendamisest võidavad ka ettevõtjad (0)
24. august 2018
Scanpix

"Tegu on väga oodatud ja vajaliku eelnõuga, mis peab seadustamise järel aitama kaasa palkade õiglasele maksmisele. Iga palgalõhe kaotamise suunas astutud samm väärib kiidusõnu," sõnas sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Marianne Mikko. "Loodan väga, et erasektor tuleb siin kaasa ja asub varasemast sihikindlamalt palgalõhega võitlema. Kui mehed ja naised saavad võrdse töö eest võrdset tasu, siis võidab sellest kogu ühiskond. Pikemas vaates võidavad kindlasti ka ettevõtjad."

Sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Marianne Mikko tunnustas valitsust neljapäevase otsuse eest saata riigikokku soolise võrdõiguslikkuse seaduse muudatused, mis on suunatud naiste ja meeste palgalõhe vähendamisele avalikus sektoris, vahendas BNS.

“Tegu on väga oodatud ja vajaliku eelnõuga, mis peab seadustamise järel aitama kaasa palkade õiglasele maksmisele. Iga palgalõhe kaotamise suunas astutud samm väärib kiidusõnu. Aga samas võib öelda, et me oleme alles poolel teel, kuna tööinspektsioon sai õigusi juurde vaid seoses avaliku sektori ja sealse palgastatistikaga,” ütles Mikko. “Loodan väga, et erasektor tuleb siin kaasa ja asub varasemast sihikindlamalt palgalõhega võitlema.Kui mehed ja naised saavad võrdse töö eest võrdset tasu, siis võidab sellest kogu ühiskond. Pikemas vaates võidavad kindlasti ka ettevõtjad,” lisas Mikko.

Valitsus kiitis oma neljapäevasel istungil heaks eelnõu, mis annab tööinspektsioonile õiguse teha avalikus sektoris järelevalvet võrdse palga põhimõtte järgimise ja rakendamise üle. Samuti pakub eelnõu varasemast mugavamaid lahendusi soolise palgalõhe analüüsimiseks ja vähendamiseks.

Mikko sõnul on sügav sooline palgalõhe üks Eesti valusamaid probleeme, mille kahandamisega tuleb järjekindlalt ja otsustavalt tegeleda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.