"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Suure Rannavärava piirkonna ristmike rekonstrueerimine on lõpetatud (0)
30. august 2018
Scanpix

Tallinna Kommunaalameti tellimusel teostatud Põhja puiestee ja Kalasadama tänava ristmiku ning Mere puiestee ja Suure Rannavärava ristmiku rekonstrueerimistööd on lõppenud ning ristmik liiklejatele avatud.

Tööde eesmärgiks oli Põhja puiestee ja Kalasadama tänava ristmiku ning lähipiirkonna liiklusohutuse suurendamine. Rekonstrueeritud ristmiku piirkonda rajati 2,5 – 3m laiused jalgteed. Jalakäijate ohutuse tagamiseks ning liiklusvoolude suunamiseks rajati ohutussaared. Jalakäijate ülekäiguradadele rajati erivalgustus ning vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati braikivid. Sõiduridade laius ristmikel on 3,0 – 3,5m. Ristmike valgustamiseks kasutatakse LED-tehnoloogial põhinevat tänavavalgustust.  Lisaks tee-ehituslikele töödele rajati rekonstrueerimistööde lõigus AS Tallinna Vesi finantseerimisel veetorustik.

Ristmiku rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas Teedeprojekt OÜ. Ehitustöid teostas AS TREV-2 Grupp. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 851 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.