"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Viis soovitust lapsevanemale uueks kooliaastaks (0)
31. august 2018
Scanpix/ pilt on illustreeriv

"Õpeta lapsele hoolimist läbi isikliku eeskuju, nii õpib laps probleeme märkama ja nendega tegelema," soovitab sotsiaalministeeriumi nõunik Elise Nikonov.

Kooliaasta algus tekitab kindlasti mõningates lastes ja lastevanemates ebakindlust ja küsimusi. Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakonna nõunik Elise Nikonov on Sotsiaalministeeriumi blogis välja toonud viis nõuannet, kuidas vanemana olla tark ning kuhu vajadusel murega minna.

 

1. Leia aega, et lapse jaoks kohal olla ja last päriselt kuulata. Oma eeskujuga õpetad lapselegi, kuidas keskendunult kuulata teist inimest.

2. Aita lapsel millestki vaimustuda ja saada selles väga heaks. Rõõmu ja entusiasmiga on oluliselt lihtsam targaks saada.

3. Ära väldi „tabuteemasid“ ega lükka nendest rääkimist edasi teismeeani. Mida varem teavitad last võimalike ohtude eest, seda paremini oskab ta neist eemale hoida.

4. Õpeta lapsele endast ja teistest hoolimist läbi isikliku eeskuju. Niimoodi õpib laps probleeme tähele panema ja nendega tegelema.

5. Tea, et sa ei pea olema perfektne ja lapsevanemaks olemine tähendab kestvat õppimist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.