"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venelased tegid esimesel poolaastal Eestisse 858 000 reisi (2)
04. september 2018
Scanpix

Venemaa elanikud tegid esimesel poolaastal Eestisse 858 000 reisi, mis tähendab, et Eesti on Vene turistide külaskäikude arvukuselt seitsmes välisriik.

Vene statistikaameti teatel tegid riigi kodanikud tänavu esimese kuue kuuga 2,28 miljonit reisi Türgisse, 1,75 miljonit Gruusia separatistlikku piirkonda Abhaasiasse ja 1,56 miljonit piiriületust Soome, edastas uudisteagentuur Interfax.

Esikolmikule järgnesid Kasahstan 1,28 miljoni, Ukraina 1,07 miljoni ja Hiina 908 000 piiriületusega. Neile järgnes Eesti 858 000, Tai 679 000, Saksamaa 591 000 ja Araabia Ühendemiraadid 545 000 reisiga, vahendas BNS.

Kokku tegid venemaalased esimesel poolaastal ligi 19 miljonit välisreisi.

2016. aasta jooksul tegid Venemaa elanikud Eestisse kokku 1,5 miljonit reisi, millega Eesti oli arvukuselt kuues venelaste sihtriik.

Eesti turismifirmade liidu ning politsei- ja piirivalveameti esindajad ütlesid varasemaid andmeid BNS-ile kommenteerides, et Vene statistikaameti numbrid näitavad piiriületuste kordade arvu, mitte turistide hulka, kes Eestit külastasid.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Venemaa kosub
5. sept. 2018 08:18
Venemaa on suutnud küllalt keerukates tingimuste säilitada riigi stabiilsuse ja majandus pöördub kasvule. Äärmiselt jõuline on Venemaa põllumajanduse areng suurim nisutootja maailmas ja muide ilma Ukrainata ja Kasahstanita? Seega siis Putini Venemaa ja kõiksugu sovett kihutage peast minema. Loomulikult Eesti võiks teat majandussidemeid arendada kuid sõnaõigus tegelt Euroopa Liidul vähemalt viimase sõna õigus. Siit loomulik vajadus vähemalt turismi ja kultuuri alal teat sidemed säilitada ja turismi puhul miks mitte ka edendada. Kindlasti on huvi vähemalt piiterlastel Tallinna vastu ja lisaks kultuurale edendada soomlaste kombel kaubandusturismi kasvõi kaubaretked Narva samas üle Naroova jõe. Arvestame, et võitluses vene turisti eest on Eestil väga suur eelis näituseks Soomega võrreldes - vene keele valdamine. Seega keeli õppima ja koheselt kolm kohalikku keelt suhu ja siis kaks veel lisaks ikke siin Läänemere ääres.
pikem samm
4. sept. 2018 18:33
Turismipuhul on oluline majutuste arv ja seega teeb tööd ja veel rohkem tööd sest raha on oluline. Piiri ületab Eesti ja Venemaa vahel ka arvukalt sugulasi-tuttavaid. Venemaa vaatepunktist turismi edendamisel on väga hea tulemuse teinud Abhaasia. Ilmselt sõjahaavad vaikselt siluvad ja olukord on stabiliseerunud, oluline ka tõelise Venemaa turismimeka Sotši lähedus.