"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Virumaa keskerakondlased koguvad taas tasuta bussisõidu jaoks allkirju (1)
08. september 2018
Scanpix/foto on illustreeriv

Lääne-Virumaalt riigikokku valitud Siret Kotka-Repinski kinnitusel hakkasid Virumaa keskerakondlased hakkasid sellel nädalavahetusel taas tasuta ühistranspordi toetuseks allkirju koguma.

“Tasuta maakonnasisene ühistransport on täna reaalsus juba üheteistkümnes maakonnas, kuid kahjuks ei ole Lääne-Virumaa üks nendest. Meie hinnangul ei ole taoline olukord kuidagi põhjendatud ning vajab ümbervaatamist. Lääne-Virumaa on sarnaselt Läänemaaga Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse liige, kuid ometigi on Läänemaal tasuta sõit, sest Läänemaa esindajad on seisnud oma rahva eest. On aeg jalad kõhu alt välja võtta ja tuua tasuta maakonnaliinid ka Lääne-Virumaale,” vahendas BNS Kotka-Repinski sõnu.

Tema sõnul toetas Keskerakonna algatust suve alguses oma allkirjaga juba enam kui tuhat inimest. Nüüd on taas aeg koputada kohalike omavalitsusjuhtide südametunnistusele, et piletivaba sõit ikka Lääne-Virumaal reaalsuseks saaks.

“Just kohalikud valla- ja linnajuhid on need, kes langetavad lõpliku otsuse, kas me soovime tasuta ühistransporti või mitte. Kui me vaatame statistikat, siis näeme, et tasuta ühistransport on suurendanud sõitjate hulka sisuliselt üle kogu Eesti, ja seda üsna muljetavaldaval määral. Ka Lääne-Virumaa liinid on näitamas kasvu, olgugi et siin rakendati piletita sõitu vaid osaliselt. Suheldes igapäevaselt kohalikega, näen, et ootus tasuta sõidu järele on endiselt suur,” selgitas Kotka-Repinski.

“Me alustame allkirjade kogumisega täna (laupäeval – BNS) ja teeme seda Rakvere bussijaama juures. Kampaania raames kogume allkirju ka Rakverest väljaspool, kuid ka eelolevatel nädalavahetustel võib meid siin samas bussijaama juures leida,” täpsustas Siret Kotka-Repinski.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

priilt liikuma
8. sept. 2018 12:56
Maainimene priilt liikuma Lääne Virumaal kui saab Ida Virumaal siis miks Lääne Virumaal ei saa. Või mõne arvates Virumaa ei ole tervik nii või. Ja laiskvorstist omavalitsejale kohselt sulg sappa jupski koht kalevipojaks Soome. Tegutsema Lääne Virus maainimene priilt liikuma just ülioluline muideks töövõimaluste poolest.Kõik Virumaal töhe ja priilt liikuma.