"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaul Nurm kandideerib tõenäoliselt Vabaerakonna esimeheks (0)
14. september 2018
Scanpix

"Raudkindlalt ei ütle, aga väga suur tõenäosus on, et kandideerin," ütles Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm. "Igal juhul on nüüd kõik takisused sellelt teelt maha võetud."

Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm kandideerib suure tõenäosusega erakonna uueks juhiks.

“Raudkindlalt ei ütle, aga väga suur tõenäosus on, et kandideerin,” ütles Nurm BNS-ile. “Igal juhul on nüüd kõik takisused sellelt teelt maha võetud,” lisas Nurm enda võimalikust kandideerimisest rääkides.

Nurm oli varasemalt seadnud oma kandideerimise eeltingimuseks selle, et peatselt toimuval Vabaerakonna erakorralisel üldkoosolekul valitakse lisaks esimehele ka uus juhatus. Eelmisel nädalal oli erakonna juhtkond sellest keeldunud, kuid neljapäeval peetud juhatuse koosolekul võeti vastu otsus “usalduse ja koostöö taastamise huvides” lülitada 30. septembri erakorralise üldkoosoleku päevakorda nii esimehe, juhatuse kui ka aukohtu ja revisjonikomisjoni valimised.

“Mulle tundub, et mõistlik lahendus on üles leitud, mis rahuldab enamikke erakonna liikmeid. Hea algus võimalikule heale koostööle ja edule on selle otsusega pandud,” kommenteeris Nurm.

Tema sõnul võttis juhatus üksüheselt vastu 78 allkirjaga vabaerakondlaste pöördumise, mille keskne nõue oli korraldada lisaks erakonna esimehe valimistele üldkoosolekul ka uue juhatuse valimine. Ettepanekust lähtuvalt kinnitati ka üldkoosoleku toimumise uus kuupäev, mis on varasema 6. oktoobri asemel 30. september.

Nurme sõnul on kandidaatide esitamise tähtaeg 19. september ning kõik vajalikud protseduurid, selahulgas ka elektroonilise hääletamise jõuab korraldada ka uut toimumisaega silmas pidades.

Tema teada teisi võimalikke kandidaate peale Vabaerakonna praeguse esimehe Andres Herkeli ja tema enda esimehe kohale ei ole.

Kõigi valitavate organite valimise korraldamist põhjendas ta sellega, et vastasel juhul oleks revisjonikomisjoni ja aukohtu mandaat lõppenud varem kui juhatusel ja esimehel, kuna need valiti tänavu mais, mandaadi pikkus on aga üks aasta.

Vabaerakonna sisepinged jõudsid avalikkuse ette augusti keskel, kui erakonna Pärnu piirkonna esimees Heli Künnapas saatis juhatusele kirja, milles nõudis Herkeli tagasiastumist ja uue juhatuse valimist. Järgnenud nädalate jooksul astusid erakonna juhatusest välja Jaanus Ojangu, Vello Väinsalu, Elo Lutsepp, Monika Haukanõmm ja Vahur Kollom. Pinge kasvasid veelgi eelmisel nädalal, kui juhatus otsustas küll korraldada esimehe valimise erakorralisel üldkoosolekul, kuid keeldus juhatuse ümbervalimisest.

Herkel on teatanud, et kavatseb uuesti Va

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.