"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
WSJ: USA uurib Danske Eesti filiaali rahapesu (6)
14. september 2018
Scanpix

USA ametivõimud alustasid uurimist seoses Danske Banki Eesti filiaalis toimunud rahapesuga, kirjutas väljaanne The Wall Street Journal (WSJ) anonüümsetele allikatele viidates. Asja uurivad nii riigi justiitsministeerium, rahandusministeerium kui väärtpaberite- ja börsikomisjon.

WSJ kajastuse kohaselt uurivad asja nii riigi justiitsministeerium, rahandusministeerium kui väärtpaberite- ja börsikomisjon (SEC), seejuures märkis allikas, et SEC-ile esitati kaebus Danske Bankis toimuva pärast juba enam kui kaks aastat tagasi.

SEC-ile esitatud kaebuses viidati ka, et läbi Danske Eesti filiaali toimunud kahtlaste tehingutega olid seotud ka Deutsche Bank ja Citigroup, mille järelevalvet teostavad ka USA ametivõimud. Deutsche Bank pakkus toona Danskele korrespondentpanganduse teenuseid, samas kui Citigroupi Moskva filiaali tehti Danske Eesti filiaali läbivaid tehinguid.

Asjaga kursiv olev allikas ütles väljaandele, et USA võimudega on uurimisega seoses andmeid jaganud ka Taani ja Eesti ametivõimud. “Selles osas tehakse koostööd, seda jälgitakse väga hoolsalt,” ütles ta.

Kommentaarid (6)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tavaline värk
14. sept. 2018 22:09
Raha liikumise kontrollimine on tavaline värk millega tegelevad kõik nn korralikud riigid millel on olemas vastavad institutsioonid vahendid. Kuid raha liigub näituseks ka sumadanis mida siis sumadanimehed tarivad näituseks märter Muammar olla oma südamesõbrale juudipoiss Sarkole saatnud raha sumadanis sumadanimehe abil. Olla vist üks selline usaldusalune kõrgepagunikandja - sumadaniraha võib vahest ka kaduda koos siis sumadanimehega ikke juhtub. USA-d saatsid raha kardulakottides Afgaanis tavaline lugu seal mingeid teisi nn instrumente vahendeid lihtsalt põle mägede värk. Seega siis kardulakott ka sovettid šuraavid Afgaanis sama meetodit kasutasid näituseks Stringerite ostmisel mujaheedidelt kasutati kardulakotte mägedes kardulakott tublisti sumadanist parem. Otse loomulikult Vene teat struktuuridel on igati korralik ülevaade raha minekust ja tulekust kuid teat teiste riikide võimekuseni. Ja ilmselt kõige parem ülevaade raha liikumisest on teada-tuntud üliriigil on ju tegu valdavalt selle riigi poolt emiteeritud rahaga. Millega valitseb maailma USA ikke dollariga mida nüüd mõned teised veidi tahavad nügida. Veidi veidi esialgu vist tegu äärmiselt tundliku valdkonnaga.
hmm
14. sept. 2018 21:21
Huvitav kas ka Venemaa midagi uurib?
vastutajad
14. sept. 2018 20:31
Kas Eesti on riik või nn vabaterritoorium seda peavad otsustama eestlased? Raha liikumist tegelt kontrollivad mitmed institutsioonid ja persoonid ei ole nii, et igaüks teeb mida tahab.
dollaroff
14. sept. 2018 18:00
https://theins.ru/korrupciya/109884 http://www.conspiracyschool.com/blog/donald-trump-chabad-lubavitch-and-oligarchs
mati
14. sept. 2018 17:50
Kes siis Eesti pangandust juhib - Euroopa väi Ameerika, peatselt on oodata ka Hiina maandumist. Löpuks ometi on Eesti maailma tipus - rahapesus ühe elaniku kohta!!! Yessss!!!
kodanik
14. sept. 2018 17:53
tundub, et Eesti rahandust juhib hoopis Venemaa, kellel on oma mehed pankades ja parteides sees. Need köige suuremad venevastased parteid on olnud osalised nii vene raha pesemises kui muude hüvede pakkumises idapoole. Noh raha ju ei haise, eriti veel peale pesemist.