"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
EV100 algatus "Igal lapsel pill" paneb Eesti rahvusvahelisel muusikapäeval kõlama (0)
18. september 2018
Scanpix/Pilt on illustratiivne

1. oktoobril toimuvad kõikjal Eestis EV100 algatuse "Igal lapsel oma pill" kontserdid, millega tähistatakse suurima muusikalise juubelikingituse finaali. Enam kui 60 rahvusvahelise muusikapäeva eriprogrammi kuuluval kontserdil mängivad lapsed ja noored algatuse raames saadud pillidel.  

“EV100 kingitusega “Igal lapsel oma pill” on antud suur panus Eesti muusikakultuuri tulevikku,” sõnas Riigikantselei EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa. “Juubeliperioodil on uued pillid jõudnud 413 õppeasutusse üle Eesti ning innustanud tuhandeid noori muusikahuvilisi, kellest igaühes võib peituda Eesti muusika tulevikutalent,” rõõmustas Rohumaa.

Algatuse “Igal lapsel oma pill” projektijuhi Allan Tamme sõnul panevad rahvusvahelisel muusikapäeval toimuvad “Igal lapsel oma pill” kontserdid suurkingitusele kõlava punkti. “Lõppakord tuleb võimas, sest noored on saanud usinasti uutel kitarridel, džembedel, viiulitel ning teistel pillidel kontsertideks harjutada,” lisas Tamme.

“Igal lapsel oma pill” kontsertide eriprogramm toob 1. oktoobril suure publikuni oma pilli mängivad lapsed ja noored muusikakoolidest, pillistuudiotest, kultuuri- ja noortekeskustest, koolidest, noorteorkestritest ning lasteaedadest. Enam kui 60 tasuta kontserti toimuvad Eesti eri paigus.

Rahvusvahelise muusikapäeva eriprogrammi “Igal lapsel oma pill” kontserdid leiab EV100 veebilehelt ja rahvusvahelise muusikapäeva kodulehelt.

Aastatel 2015 – 2018 on Eesti Vabariik 100 algatusega „Igal lapsel oma pill“ instrumentide soetamiseks suunatud kokku 1,8 miljonit eurot, mis on 413 õppeasutusse üle Eesti toonud ligi 3000 uue muusikainstrumendi.

Kõige enam said asutused kandleid (287 tk), džembesid (268 tk), ksülofone (133 tk), kõlaplaate (115 tk) ja viiuleid (111 tk). Samuti soetati klavereid (79 tk), timpaneid (25 tk), saksofone (62 tk) ja palju teisi kõrge kvaliteediga pille, mida mängitakse orkestrites, (rahvamuusika)ansamblites, bändides ja ka soolopillina.

EV100 ühiskingituse “Igal lapsel oma pill” eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Riigikantselei EV100 korraldustoimkond.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta SIIT.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.