"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna volikogu võttis vastu 44-miljonilise lisaeelarve (0)
20. september 2018
Svetlana Aleksejeva

Lisaeelarve teise lugemise eel esitatud muudatusettepanekutest toetati muuhulgas Sihtasutuse Avatud Kool arengut ning Tallinna Õppenõustamiskeskuse töötajad saavad oodatud palgatõusu.

“Seoses Tallinna Õppenõustamiskeskuse tegevuse jõudsa laienemisega peame asutuse direktori ning tugispetsialistide palgatõusu põhjendatuks,” selgitas Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart muudatusettepanekut. “Tallinna Õppenõustamiskeskuse juhi palgatõus on 9 protsenti ja tugispetsialistide palgamäära tõstame 1150 euroni alates käesoleva aasta esimesest septembrist.”

“Avatud Kool käivitas kodanikualgatuse korras 2017. aasta sügisel Tallinnas mitmekeelse erakooli, kus hetkel õpib 150 õpilast eesti-, vene- ja muukeelsetest peredest ning otsustasime toetada linna haridusmaastikul vajaliku kooli arengut 20 000 euroga,” märkis Kõlvart.

Tallinna Linnavolikogu rahanduskomisjonile esitati teiseks lugemiseks 24 muudatusettepanekut, neist 23 tähtaegselt. Osaliselt või täielikult toetati kokku 11 muudatusettepanekut, millest seitsme puhul tegi linnavalitsus ettepaneku muuta kulude katteallikat ning kolme puhul nii kulude summat kui ka katteallikat.

Heakskiidu leidnud muudatusettepanekute puhul on üldjuhul tegemist eelarvepositsioonide vaheliste ümberpaigutustega, mistõttu suureneb lisaeelarve sissetulekute ja väljaminekute maht vaid 14 000 € võrra. Lisaeelarve mahuks kujuneb seega 44 286 511 € ning 2018. aasta eelarve mahuks 727 397 125 €.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.