"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aas: tasuta ühitransport on vahend säästliku käitumise julgustamiseks (2)
28. september 2018
Taavi Aasa Facebook

Tasuta ühistransport pole tasuta lõuna, vaid vahend nende inimeste julgustamiseks, kes kasutavad avalikku ruumi kõige säästlikumal moel, ütles Tallinna linnapea Taavi Aas täna Prantsusmaal Le Havre’is peetud "Positiivse majanduse" foorumil.

Le Havre’i foorumi (LH Forum) mobiilsusbloki peaesinejana üles astunud Aas osutas, et ühistransport on kõige säästlikum, linnaruumi kõige efektiivsemalt kasutav liikumismoodus. Autod on seevastu avaliku ruumi suhtes kõige kulukam transpordiviis. Paljud linnad on aga jõudnud autode mahutavuse piirile ja see sunnib nii linnaelanikke kui omavalitsusi mõtteviisi muutma.

“Tasuta ühistranspordi kriitikud osutavad, et tasuta lõunaid pole olemas,” rääkis Aas. “See pole korrektne võrdlus. Tasuta lõuna on vaid sööja isiklik hüve. Kuid ühistranspordi kasutaja teenib üldist hüve. Sellise käitumisega toob ta kõigile kasu.”

Aasa sõnul võivad tuleviku inimesed imestada hoopis selle üle, miks kunagi oli tänavate kasutamine autoga tasuta, aga bussisõit raha eest. Kuid suurem mõtteviisi muutus seisab alles ees.

LH Forumil esinemise järel kohtus Aas foorumi eestvedaja, kirjaniku ja endise Prantsusmaa riigitegelase Jaques Attaliga, kellega vesteldi nii tasuta transpordi kui ka linnade tegelikku elukvaliteeti kajastava indeksi teemadel.

Attali oli üle kümne aasta Prantsusmaa president Francois Mitterandi nõunik ja Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupanga (EBRD) president. Tema “Positiivse majanduse” foorumid rõhutavad ettevõtete ja omavalitsuste ning riigiasutuste sotsiaalse ja keskkonnaalase vastutustunde tähtsust.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

igati oluline
29. sept. 2018 10:28
Prii bussiliiklus on igati oluline töölkäijatele lisaks siis lastele ja vanematele inimestele. Ja Rakvere on tubli ja arvestatav linn tõeline maakonna keskus ja Rakvere juhtide kohustus on hoolitseda oma inimeste eest, tegu otsese kohustusega. Ja seda ka siis kui juhtidel on erinevad poliitlised vaated - kohalikud juhid peavad hoolitsema kõigi oma inimeste eest. Vaated vaadeteks ja seisukohad seisukohtadeks kuid virulased piirilt sõitma riigi poolne toetus ju täiesti olemas. Seega teeb Talinat Lääne-Virus.
alustab Rakverest
29. sept. 2018 07:13
Seega lugupeetud virulased kõik Rakverre väljakule kokku elik u kraiina päraselt Maidanile ja klaarib mingi jupstükiga nn omavalitsejaga - rahvas priilt liikuma Lääne-Virumaal. Saab Talinas saab ka Lääne-Virus ja miks mitte La Havres elik prantsmannide manu kui Jaques Attal ise korraldab. Ja kõik auturollod ja stagnamehed kalevipojaks Soome ehitused kisendavad lausa töhe.