Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Eesti Filharmoonia Kammerkoori sügis tuleb erakordselt välisesinemiste rohke (0)
04. oktoober 2018
Rene Jakobson

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) alustab täna tihedat turneedeperioodi, kui oktoobri ja novembri jooksul antakse 13 kontserti 6 erinevas välisriigis – Belgias, Prantsusmaal, Soomes, USAs, Ungaris ja Poolas. 

Programmides pakutakse eelkõige Eesti muusikat, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäeva.

Täna alustab EFK reisi Belgiasse, kus Kaspars Putniņši juhatusel antakse kolm kontserti. Valloonia festivalide juhid kuulsid EFK kontserti eelmisel aastal Tenso päevadel Mechelenis ning pakkusid kammerkoorile võimalust esineda nende kahel olulisel festivalil. 5. oktoobril esineb EFK Hainaut’ festivalil Saint Nicolas’ kirikus Tournai’s, kus esitatakse Johann Sebastian Bachi ja Arvo Pärdi loomingut organist Ene Salumäe osalusel.

Sama festivali raames toimub järgmisel päeval kontsert Monsi Arsonic kammesaalis, mis on kohandatud kaasaegseks kontserdipaigaks endisest tuletõrjedepoost. Seal kõlab Veljo Tormise, Arvo Pärdi ja Cyrillus Kreegi muusika, millele on lisaks võetud teoseid Jean Sibeliuse loomingust. 7. oktoobril esinetakse aga taas Bachi ja Pärdi kavaga, seekord Liège’i Filharmoonia amfiteatri-laadses uhkes saalis festivalil „Septembriööd“.

Järgnevad kontserdid toimuvad Arvo Pärdi loominguga 20. oktoobril koos Tallinna Kammerorkestri ja Tõnu Kaljustega Euroopa ühes prestiižikamas kontserdipaigas Pariisi Filharmoonias ja 21. oktoobril Nantes’i kongressikeskuses. Oktoobri lõppu jääb esinemine Helsingi Aleksandri Teatris Teet Kase-Timo Steineri-Sander Mölderi balletis „Keres“.

Novembris on ees EFK jaoks juba kuueteistkümnes turnee USAs. Seekord antakse kontserte koos Tallinna Kammerorkestri ja Tõnu Kaljustega kolme erineva kavaga New Yorgis, Stanfordis, Santa Barbaras ja Los Angeleses.

Tiheda välisesinemiste graafiku lõpetavad Arvo Pärdi autoriõhtud 23. novembril Budapesti Ferenc Liszti nim muusikaakadeemias ja 25. novembril Johannes Paulus II nim kollektsiooni muuseumis Varssavis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.