"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Svet: pargid teevad turvaliseks inimesed ise, mitte politsei (0)
10. oktoober 2018
Albert Truuväärt

"Kui me tahame, et pargis oleks turvaline ja mugav olla, peame tagama, et parki tuleksid tavalised inimesed," rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Tallinna kesklinna parkide turvalisuse hindamiseks on Kesklinna valitsus ning politsei- ja piirivalveameti spetsialistid käinud seal vaatlemas. Seni on käidud Musumäel, Kanuti aias, Skåne bastionil, Tornide väljakul ja Toompargis.

Esimesed järeldused on tehtud. “Kui me tahame, et pargis oleks turvaline ja mugav olla, peame tagama, et parki tuleksid tavalised inimesed,” rääkis Svet. “Linnakodanikud on parem kaitse kui turvafirma töötajad ja politseinikud. Probleem on see, et parkides toimub vähe kultuuritegevusi ja need on eraldatud üksteisest ning kõnniteedest,” rääkis Svet. Selle lahendamiseks tuleb pargid siduda omavahel, vanalinnaga ja ümbritsevate kvartalitega. 

Näiteks on mõte luua Mere puiesteele ülekäigurada, et Kanuti aed ja Rotermanni kvartal oleksid omavahel seotud. Samuti võiksid parkide ümbruses asuvad keskused oma tegevuse tuua siseruumidest välja parki. Näiteks Kanuti aias võiks tegutseda selle kõrval asuv Vene kultuurikeskus.

Kuigi enamasti on parkides probleem see, et inimesed ei jõua sinna, siis mõnedes parkides käiakse tihedates põõsastes kahtlaseid aineid ja vedelikke tarvitamas, rääkis Svet. Selle vastu mõtlevad linna aednikud, kuidas need põõsad hõredamaks muuta, et turvalisus oleks tagatud.

“Peamine lahendus on suunata liiklus parkidesse, pargialad ühedada ning tuua parkidesse tegevused,” rääkis Svet. Samuti on välja käidud idee luua parkidesse infostendid, kust noored saaksid teada erinevate ürituste kohta.

“Mõned mõtted vajavad palju raha, näiteks Kanuti aia ühendamine Rottermanni kvartaliga realiseerub koos Peatänava projektiga,” sõnas Svet, lisades teiste meetoditega peaks juba järgmisel aastal olema kesklinna parkides palju turvalisem. Näiteks aitavad noortel tegevust leida mobiilsed noorsootöötajad ja linnaosades lastekaitsetöötajate arvu kahe võrra tõstmine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.