Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Heili Sepp: Eesti teadus peab olema maailmale avatud, aga alati kodule mõtlema (0)
11. oktoober 2018
Scanpix

"Ilma hea hariduseta ei ole riik jätkusuutlik," rääkis Viru Maakohtu kohtunik Heili Sepp. Oluline on, et inimesed omavad väga head hariduslikku baasi eesti keele, kultuuri ja ajaloo valdkonnas. "Selle eelduseks on nõutaval tasemel kodumaine Eesti teadus."

Viru Maakohtu kohtuniku Heili Sepa sõnul peab Eesti teadus olema avatud, aga alati kodule mõtlev. “Kohtunikuna ei kujuta ma ette, kuidas oleks võimalik normaalses eesti keeles õigust mõista. Mina ei tahaks mõista õigust võõras või pooletoobises keeles, vaid koduses keeles,” rääkis Sepp teaduspoliitika konverentsil “Teadus kui Eesti arengumootor (V). Kuidas teadus kaitseb Eestit?”, et eesti keel on Eesti rahvuse ja kultuuri oluline komponent.

“Ma armastan eesti keelt väga. Mulle meeldib, et see on võimeline muutuma ja ühtlasi jääma iseendaks. Mina ei räägi keele kasutamisest kellegi vastu,” sõnas Sepp.

“Riik ei toimi ilma riigiteenriteta, meeldigu see meile või mitte. Selleks, et kanda Eesti nimel vastutust ja reageerida olukordadele, on vaja teada suurt pilti kogu Eestist ja selle mitmekesisusest,” lausus Sepp. Hea haridus annab selleks õige vaimu ehk riigiteenijate headus sõltub sellest, kui hea on riigi haridus. “Ilma hea hariduseta ei ole riik jätkusuutlik,” lisas Sepp. Oluline on, et inimesed omavad väga head hariduslikku baasi eesti keele, kultuuri ja ajaloo valdkonnas. “Selle eelduseks on nõutaval tasemel kodumaine Eesti teadus.”

“Põhiseaduse preambul ütleb, et Eesti riik on rajatud kaitseks sisemisele ja välimisele rahule ning peab tagama kultuuri ja keele säilimise. Riigi olemus ja mõte on olla muutumises ja liikumises läbi aegade,” lisas Sepp, et minnes läbi aegade peame säilitama rahvuse, keele ja kultuuri. “Avatus iseenesest ei ähvarda eestlust.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.